نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: کار رسیدگی به فقرا باید به مردم واگذار شود و نهادهای حمایتی بودجه‌های خود در این زمینه را به مردم واگذار کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به کمک‌هایی که مردم در ماه مبارک رمضان به نیازمندان کردند، اظهار داشت: لازم است شرایطی فراهم شود تا این کمک‌ها در طول سال انجام شود.
وی افزود: کمیته امداد نیز در طول سال به نیازمندان رسیدگی کند و علاوه بر مستمری بگیران خود، از مشکلات افرادی که به صورت موردی به آنها مراجعه می کنند نیز گره گشایی کنند.
ناصری یادآور شد: برخی خانواده ها نیز در شرایط سختی به سر می برند اما دست خود را به سوی کسی دراز نمی کنند که این خانواده ها نیز باید شناسایی شوند و به آنها کمک شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: کار رسیدگی به فقرا باید به خود مردم واگذار شود و نهادهای حمایتی نیز بخشی از بودجه های خود را در اختیار مردم نیکوکار قرار دهند.
وی بر لزوم شناسایی خانواده های نیازمند در محلات تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت بزرگان هر محله و ائمه جماعات مساجد در کار شناسایی نیازمندان و رسیدگی به آنها استفاده شود و رسیدگی به آنها نیز تا رفع مشکلات به طور مستمر انجام شود تا اثربخش باشد.
ناصری در مورد زکات فطره و کفاره که در عید فطر امسال جمع آوری شد نیز عنوان کرد: بهتر است مبالغ جمع آوری شده در مساجد در همان محلات صرف نیازمندان شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد:
یزدی‌ها امسال ۳ میلیارد تومان فطریه دادند
یزدـ مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: یزدی‌ها در عید فطر امسال، ۳ میلیارد تومان فطریه و کفاره دادند که پیش‌بینی می‌شود با جمع‌آوری مبالغ از کل مساجد، این رقم به ۵ میلیارد تومان نیز برسد.
محمد شجاعان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: امسال زکات فطره و کفارات نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته که بخشی از ان مربوط به افزایش میزان فطریه بوده است.
وی عنوان کرد: عید فطر امسال در استان یزد ۳ میلیارد تومان فطریه و کفاره جمع آوری شده که پیش‌بینی می‌شود این میزان با جمع آوری کل مبالغ از مساجد به ۵ میلیارد تومان هم برسد.
شجاعان ادامه داد: فطریه جمع آوری شده در مساجد امسال به شکل دیگری توزیع شد و در ۸۰ درصد مساجد، مبالغ جمع آوری شده به فقرای همان محلات داده شد.
مدیرکل کمیته امداد استان یزد یادآور شد: با هماهنگی با اداره غله استان، با مبلغ کفارات نیز آرد نیمه یارانه ای خریداری و به مناطق محروم و روستاهای خاتم، ابرکوه و بهاباد ارسال شد.
وی در مورد اطعام ماه مبارک رمضان نیز بیان کرد: امسال در ماه مبارک رمضان اطعام گرم از ابتدای ماه مبارک شروع شد و ۱۴۰ آشپزخانه در سراسر استان در این زمینه فعال شدند و روزانه به طور میانگین ۸ هزار پرس غذا پختند.
شجاعان عنوان کرد: در کل ماه مبارک رمضان، ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین خانواده ها توزیع شد.
وی همچنین از افزوده شدن ۴ هزار حامی در رمضان امسال به جمع حامیان ایتام استان یزد خبر داد و بیان کرد: با این اقدام وضعیت معیشتی ایتام استان بهبود می یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: در حال حاضر ۲۰۰ مرکز نیکوکاری در سراسر استان فعال است که تلاش می کنیم این مراکز در تمام محلات راه اندازی شود تا از این طریق، کار شناسایی و کمک به مستمندان را به این مراکز واگذار کنیم.