صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

تقویت صنعت تولید پوشاک داخلی بسیاری از مشکلات اشتغال و بیکاری را در کشور حل می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه مدیران گره‌های موجود در کشور را گره کور نبینند افزود: ایجاد صنعت پوشاک بسیاری از مشکلات اشتغال و بیکاری را در کشور حل می‌کند.

آیت الله محمد رضا ناصری یزدی امشب در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: ایشان می‌فرمایند: 'ثَلَاثٌ ‌یَحْجُزْنَ الْمَرْءَ عَنْ طَلَبِ الْمَعَالِی قَصْرُ الْهِمَّةِ وَ قِلَّةُ الْحِیلَةِ وَ ضَعْفُ الرَّأْی' امام صادق علیه السلام فرمود: سه چیز آدمی را از رسیدن به کمال باز می‌دارد؛ کم همتی، ناپختگی و سُست رأیی.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: همت کوتاه، توقف و عدم حرکت به سوی موفقیت انسان را سربسته و از رسیدن به رشد و تعالی متوقف می‌کند و کسانی که در مسائل و مشکلات راهکار پیدا نکرده و گره‌ها را باز نمی‌کنند و در تصمیمات خود سست عنصر هستند هیچ‌گاه به رشد نمی‌رسند.

امام جمعه یزد یکی از مسائل مهم در این زمان را داشتن راهکار برای برون رفت از مشکلات عنوان کرد و افزود: هیچ‌گاه نباید مشکل را سخت و مسئله را لاینحل بدانیم بلکه باید راهکار بیابیم و به پیش برویم.

وی تصریح کرد: مدیران باید دنبال راهکار برای حل مشکلات باشند و گره را گره کور نبینند و با فکر، اندیشه، تلاش و کوشش و توکل بر خدا به فعالیت خود ادامه دهند زیرا مأیوس شدن از فعالیت‌ها، انسان‌ها را زمین می‌زند.

ناصری یزدی با بیان اینکه نباید نسبت به تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان واهمه داشته باشیم اظهار داشت: قدرت تصمیم گیری در کارها بسیار مهم و مدیریت در هر کاری نیاز به تصمیم گیری قاطع است و باید تفکر را قوی و به خوبی اندیشید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه اکنون مسئله، مسئله انقلاب است گفت: مسئله افراد نیست و دشمنان اصل انقلاب و دین را هدف گرفتند که مردم ضعیف باشند که نتوانند در مقابل آمریکا، اسرائیل و هم‌پیمانانشان حرفی برای گفتن نداشته باشند و این مسئله ایده کلی استکبار جهانی است.

امام جمعه یزد افزود: مردم نباید خدمات و نعمت‌ها را فراموش کنند چون دشمن در فضای مجازی دنبال از بین بردن اعتقادات و دین مردم و نفوذ در عقاید فرزندان است و به سمت حرکت‌های پوچ خود سوق دهند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که الآن می‌تواند اشتغال را حل کند ایجاد صنعت پوشاک است تصریح کرد: این صنعت نیاز به هزینه و تکنولوژی زیادی ندارد و اگر برای راه اندازی این حوزه تلاش شود بدون شک بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید برای حضور مردم در سرمایه گذاری درخواست داد اذعان داشت: باید به مردم بها داد و از نظرات و پتانسیل آن‌ها بهترین استفاده را برد و بر شرایط سخت کنونی چیره شد.

چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٤٥

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: