صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

بی‌تفاوت کردن زنان نسبت به حجاب و عفاف خیانت به انقلاب و اسلام است

امام جمعه یزد با بیان اینکه غرب در جاهلیت کامل نسبت به زنان قرار دارد، گفت: بی تفاوت کردن زنان نسبت به حجاب و عفاف خیانت به انقلاب و اسلام است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد امروز (18 اسفند) در خطبه های نماز جمعه یزد با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) تعابیر بسیار ویژه ای در ارتباط با آن حضرت داشته اند که نشان دهنده جایگاه بسیار عظیم و والای ایشان دارد.

وی به سیره حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در کمک به مردم به ویژه نیازمندان اشاره کرد و گفت: باید این سیره بسیار ارزشمند حضرت زهرا(سلام الله علیها) در جامعه نهادینه و ترویج شود.

 با اشاره به اهمیت وجود تقوا و توبه در سیره زندگی انسان ها، اظهار داشت: افرادی که حفظ کننده نفس خود هستند و به درگاه خداوند هم توبه و استغفار می کنند در نزد پروردگار جایگاه ویژه ای دارند.

وی ادامه داد: افرادی که در برابر خداوند خجالت می کشند که گناه کنند و جلوی گناه چشم و گوش و دهان خود را می گیرند، افرادی هستند که خود را حفظ می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ترس از خداوند را یکی دیگر از خصلت های خوب انسان های مومن دانست و گفت: این افراد همیشه خود را در محضر خداوند می بینند و در ظاهر و پنهاد از خدا می ترسد و دست به گناه نمی زند.

آیت الله ناصری یزدی گفت: خداوند در دنیا رحمان است با  این صفت عام نسبت به همه بندگانش رحمت دارد ولی رحیم صفت خداوند برای بهشتیان است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس صفت رحمانیت خداوند متعال، همه افراد در دنیا از نعمات خداوند بهره مند هستند همانطوری که در تابستان باغ مومن و باغ کافر هر دو میوه می دهند و آنها از نعمات این میوه بهره می شوند.

رئیس شورای مرکزی حوزه های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: ویژگی چهارم افراد مومن این است که قلب سلیم و منیب داشته باشند، قلب منیب آن قلبی است که متوجه خداست و در برابر خداوند خشوع و ترس دارد و وقتی که زمینه گناه برای وی پیش می آید همه بدنش احساس ترس می کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: قرآن کریم می فرماید ما بهشت را به سراغ چنین افرادی می بریم و لفظ این آیه نشان دهنده این است که بهشت برای آنها حتمی است و در دنیا هم خداوند به آنها به صورت ویژه توجه می کند.

وی به روز زن اشاره کرد و ادامه داد: خداوند متعال به وسیله حضرت فاطمه زهرا(س) برای زنان ارزش و جایگاه بسیار ویژه ای قرار داده که زنان باید به داشتن این جایگاه والا به خود ببالند.

امام جمعه یزد ادامه داد: متاسفانه در این دوران می‌بینیم که دنیا زن را ملعبه دست خودش قرار داده و به معنای واقعی کلمه در حال ظلم به زنان است.

ناصری یزدی تصریح کرد: غرب امروز کانون خانواده، محبت و ارتباط های معنوی در بین اعضای خانواده را گرفته‌اند و دوری  افراد و اعضای خانواده را ترویج داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه زنان در غرب به عنوان یک کالا دیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: امروز غرب به صورت واقعی دوران جاهلیت نسبت به زنان به حساب می‌آید.

وی با  تاکید بر اینکه بیشترین ظلم و جنایت جنسی در غرب علیه زنان به وقوع می‌پیوندد، تصریح کرد: در چنین شرایطی همین غرب که این همه به زنان ظلم می‌کند، ما را محکوم به عدم رعایت حقوق بشر می‌کند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: حجاب که یک ارزش برای زنان به حساب می‌آید و عاملی برای جلوگیری از سوء استفاده های افراد سوء استفاده‌گر است را غرب امروز به عنوان یک ابزار خلاف حقوق بشر کنار می‌زند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: امروز غرب مردها را ملزم به رعایت پوشش خاص برای حضور در خیابان‌ها می‌کنند ولی در مقابل زنان را ملزم به عریان شدن و در برابر دیگران قرار گرفتن می‌کنند، این موضوع کاملا خلاف حقوق بشر است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: این چه شخصیتی است که غرب برای زنان قائل شده که برخی سنگ آن را به سینه می‌زنند، این حرکات به هیچ عنوان شخصیت برای زن به حساب نمی‌آید و برعکس زنان را بی هویت می‌کند.

وی خطاب به افرادی که دچار غربزدگی شده‌اند گفت: سعی نکنید ارزش‌های دینی به ویژه حجاب را در جامعه با غرب‌زدگی‌های خود از بین ببرید و بستر گناه و معصیت را برای افراد جامعه به وجود نیاورید.

امام جمعه یزد با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان و خانواده‌ها نسبت به بی‌تفاوتی که به حجاب و عفاف در جامعه دارند گفت: افرادی که چنین اقدامی انجام می‌دهند و نسبت به حجاب مردم و فرزندانشان بی‌تفاوت هستند یا آنها را تشویق به کنار زدن حجاب و عفاف می‌کنند به انقلاب و اسلام خیانت کرده و می‌کنند.

شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦ - ١٢:٠٨

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: