صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

حوزه‌های علمیه نباید متکی به دولت باشند

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در جمع مدیر و معاون تبلیغ حوزه علمیه یزد و معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید برای مسئله بودجه حوزه‌های علمیه که یک امر بسیار مهم است فکری شود اظهار داشت: فعالیت با این گستردگی در سطح کشور و اینکه بسیاری از ادارات نیازمند روحانیون هستند، با این بودجه و مشکلات میسر نیست.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه نباید متکی به دولت باشد، گفت: در این صورت اگر دولت هم احساس مسئولیت نکند شایسته نیست و باید روی انفال بیشتر کار شود و اگر بسیاری از سرمایه‌های کشور مثل معادن خمسشان را پرداخت کنند می‌توان مشکلات حوزه‌های علمیه سراسر کشور را حل کرد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه باید بر روی وقف‌های جدید کار کرد چون بسیاری از وقف‌های قدیم شاید  الان چندان در این زمینه کارایی نداشته باشند، عنوان کرد: حوزه همیشه نمی‌تواند منتظر کمک مردم باشد و با این اوضاع کشور و مشکلات اقتصادی که مردم دارند نمی‌توان امیدی داشت که آن‌ها نیز بتوانند کمکی به حوزه‌ها بکنند و باید خودکفایی را در حوزه‌های علمیه جا انداخت.

ناصری یزدی نداشتن برنامه تربیتی در آموزش‌ و پرورش را یکی از معضلات کشور دانست و عنوان کرد: آن‌ها با این بی‌برنامگی 12 سال دانش‌آموز را پرورش می‌دهند و سپس به دانشگاه می‌فرستند و بازهم بدون برنامه تربیتی صحیح بزرگ می‌شود و در نهایت نه به درد خود و نه به درد کشور می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: برای پرورش صحیح جوانان کارهای بسیاری می‌توان انجام داد که یکی از آن‌ها ساخت مجتمع‌های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی در هر محله است و زمانی که این مجتمع کنار مسجد باشد خود به‌ خود فرد به سمت مسجد کشیده می‌شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید تربیت کودکانمان را به دست بگیریم، انگلیسی‌ها صدسال پیش این روش را از روحانیت گرفت و سبب شد تا الآن با مشکلات مختلف روبه رو باشیم.

وی در پایان تأکید کرد: دانشگاه فرهنگیان می‌تواند یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب برای تربیت معلمین است که با این کار می‌توان سرمایه‌گذاری کرد و در پایان به نتیجه دلخواه دست‌ یافت.

يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - ١٧:٢٢

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: