صفحه اصلي > اخبار   


امام جمعه یزد:

فرهنگ اعتقادی و دینی در جامعه بیش از پیش تقویت شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد نهادینه روح تعهد و مکتب خدایی در جامعه را یکی از اثرگذارترین کارها در امور شهری عنوان کرد.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی پیش از ظهر امروز در همایش شهرداران استان یزد که در سالن فرهنگیان برگزار شد به اهمیت فعالیت‌های شوراها و شهرداری‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه مسئولیت عمرانی و آبادانی شهرها و روستاها بر عهده شهرداری‌ها شوراست باید نسبت به انجام صحیح و درست امور خود دقت نظر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: اگر می‌خواهید کارهای عمرانی و حرکت‌های دیگری که در سطح شهرها و روستاها انجام می‌دهید به نتیجه برسد باید فرهنگ اعتقادی جامعه را بالا ببرید.

امام جمعه یزد با بیان اینکه متأسفانه ما در گاهی از نقاط نسبت به خودمان‌ هم تعهد نداریم، گفت: اگر بتوانیم خوبی‌ها در جامعه نهادینه کنیم که جامعه با تعهد به انجام کارهای خوب و حرکتی‌های مفید بپردازد بدون شک گامی بلند در راستای موفقیت امور شهری برداشتیم.

وی خاطر نشان کرد: یک کار فرهنگی بزرگ در جامعه در کنار برنامه‌ریزی دقیق و درست می‌تواند بسیاری از کارها را روی روند روبه رشد قرار دهد.

ناصری یزدی با تأکید بر اینکه باید روح تعهد، مکتب دینی و خدایی را در جامعه نهادینه شود، عنوان کرد: اگر شد این کارها به روش درست و صحیح انجام شود دیگر کسی در حق کسی خیانت و دزدی و یکسری اشتباهات را انجام نمی‌دهد و مردم سعی می‌کنند در کارهایشان خدا ناظر بر اعمالشان ببینند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه ایجاد اعتماد مردم نسبت به شهرداری‌ها و شورهای اسلامی شهر و روستا یکی از ضروریات است، گفت: شورای شهر و شهرداری‌ها تعهد دینی و اخلاقی و انسانی را بین خود و جامعه ایجاد کنید تا اعتماد کامل شکل گیرد.

امام جمعه یزد اظهار داشت: ما باید با احساس مسئولیت در کارهایمان امور مردم را بدون اینکه چالشی در مسیرشان ایجاد کرده حل کنیم و اگر نسبت به قوانین آشنایی نداشتند آن‌ها را برای سهولت در انجام امورشان یاری کنیم.

پنج شنبه ١٤ دی ١٣٩٦ - ١٩:٥٤

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: