صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

جوانان فریب اقدامات تحریک کننده دشمنان را نخورند‌

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه استکبار هدایت کننده اغتشاشات در ایران است، گفت: جوانان و مردم ما باید حواسشان جمع باشد که فریب چنین فعالیت‌هایی را نخورند و خودشان را کنار بکشند.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در گفت و گویی با اشاره به اینکه تحرکاتی که دشمنان انقلاب علیه ایران دارند، از هیچ کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: دشمن برای این موضوعات کار کرده و هزینه‌های بسیاری انجام داده است.

وی هدف دشمن از این اقدامات را نابسامان کردن اوضاع داخلی ایران دانست و ادامه داد: در این زمینه دشمن در فضای مجازی مباحث تحرک آمیزی را مطرح کرده و می‌کنند تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: در تمام عرصه‌ها دشمنان همیشه به دنبال زمینه‌هایی هستند که از آن استفاده کنند و حتی اگر بتوانند با تحریک یک نفر زمینه‌ای فراهم کنند که مردم هم خواسته و ناخواسته، دانسته و یا ندانسته و یا حتی برای تماشا همراه آن‌ها شوند و استکبار هم بتواند به این وسیله توطئه و کار خودش را انجام دهد.

اقدامات سران کشورهای مستکبر در راستای آسیب به ملت ایران است

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه این اقدامات دشمن برای همه آشکار است و به خوبی توطئه‌های آن‌ها نمایان شده، گفت: مردم ما در 9 دی 88 که دشمن اقدام به توطئه و فتنه علیه انقلاب و ملت ایران کرده بود، پاسخ محکمی به این اقدامات دادند و آن فتنه را ختم به خیر کردند.

وی افزود: اینکه رئیس جمهور آمریکا یا رئیس جمهور پیشن آن‌ها و سران برخی دیگر کشور‌ها از جمله عربستان و همچنین رژیم صهیونیستی الان یک حرکت‌هایی انجام می‌دهند، نشان می‌دهد کارهای آن‌ها برنامه ریزی شده و برای آسیب زدن به ایران است.

ایران امن ترین کشور منطقه است / ترس استکبار از امنیت و قدرت بالای ایران

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه ایران در کشورهای منطقه امن‌ترین کشور است خاطرنشان کرد: علیرغم تمام دشمنی‌ها و توطئه‌هایی که الان استکبار و همپیمانانش انجام می‌دهند، ایران در حال پیشرفت و تعالی است و آن‌ها هم از این موضوع نگران هستند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی اصلا دوست ندارند که ایران در منطقه و جهان رشد و پیشرفتی داشته باشد و برای جلوگیری از این پیشرفت، میلیارد‌ها دلار هزینه می‌کنند.

عربستان و اسرائیل به دنبال توطئه برای جلوگیری از پیشرفت ایران هستند 

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: عربستان الان به دنبال است است که با ایجاد توطئه‌هایی علیه ایران و ملت ایران، بر روی جنایت‌هایی که در یمن و کشتار مردم بی‌دفاع این کشور انجام می‌دهند سرپوش بگذارند.

وی افزود: اسرائیل هم به دنبال این هدف است که ایران در داخل منطقه و کشورش مشغول شود و آن‌ها بتوانند در سوریه و فلسطین حرکت‌های خودشان را انجام دهند و بتوانند فلسطینیان را به بکشند.

استکبار، رژیم صهیونیستی و عربستان ملت ایران را هدف قرار داده اند

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه دشمنی استکبار، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی تنها با دولت ایران نیست گفت: آن‌ها در دشمنی‌های خود ملت ایران را هدف قرار داده‌اند.

ناصری یزدی افزود: زمانی که استکبار جلوی سرمایه‌ها و پولهای ایران را می‌گیرند و با تحریم جلوی کار و اشتغال را می‌گیرند، می‌دانند که مردم ایران ضربه می‌خورند و سختی می‌کشند، از طرف دیگر دشمنی‌هایی که می‌کنند هم می‌دانند که بر علیه ملت ایران است ولی آن‌ها نه تنها از این دشمنی کم نکرده‌اند بلکه هر سال بر آن افزوده‌اند.

آمریکا و انگلیس به دنبال دشمنی هستند

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: استکبار و همپیمانانشان از ابتدا دشمن ایران و ملت ایران بوده و همچنان هست و تا به الان نه تنها هیچ خدمتی به ما نکرده‌اند بلکه تنها به دشمنی پرداخته‌اند.

وی به غارت‌های بسیار زیادی که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها از ایران در پیش از پیروزی انقلاب انجام دادند اشاره کرد و گفت: حالا که آن‌ها دستشان به سرمایه‌های داخل ایران نمی‌رسد و نمی‌توانند با کودتا و کشت و کشتار‌هایی که در قبل از انقلاب انجام می‌دادند، ملت ایران را چپاول کنند، دست به دشمنی زده‌اند.

آمریکایی ها ملت ایران را تروریست معرفی می کنند / هزینه میلیاردها دلار برای ایجاد اغتشاش در ایران

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها ملت ایران را ملتی تروریست خوانده‌اند، گفت: این اقدام آن‌ها یعنی اینکه مردم ایران مردمی تروریست هستند.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان یزد افزود: آمریکایی‌ها هر سال چند ده میلیارد دلار برای مقابله با ایران و تقویت اغتشاشات در ایران کار کنند و هرچه می‌توانند فضای ایران را ناامن کنند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: تا به الان دشمنان نتوانستند کاری انجام دهند چرا که مردم همیشه در صحنه حضور داشتند و از آرمان‌ها، ارزش‌ها و اعتقادات خود در برابر توطئه‌های دشمنان دفاع کرده‌اند.

دشمن به دنبال سوء استفاده از مطالبات به حق مردم است

امام جمعه یزد افزود: الان که مردم ایران هم خواسته و پیشنهاد و مطالباتی در ارتباط با وضعیت اقتصادی خودشان دارند، این‌ها می‌خواهند از این خواسته مردم به نفع خود استفاده کرده و زمینه‌ای برای آشوب و اغتشاش در ایران فراهم نمایند.

وی تصریح کرد: به این منظور دشمنان نظام سعی کرده‌اند جو را به دست بگیرند و از بیرون با اقدامات و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و عوامل خودشان را تحریک می‌کنند که قاطی مردم شده و اهداف استکبار را به پیش ببرند.

استکبار هدایت کننده اغتشاشات است 

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: مردم ما به ویژه جوانان بدانند که هدایت کنندگان این چنین حرکت‌هایی دشمنان نظام هستند و ضرر اصلی آن به ملت ایران می‌خورد و اگر هرجایی هر اتفاقی بیفتد همین پول بیت المال باید برای ترمیم آن‌ها مصرف شود پس این خسارت‌ها ضرر به ملت است.

ناصری یزدی گفت: دشمن هم به دنبال این است که به اموال عمومی مردم خسارت وارد کرده و جلوی فعالیت‌هایی که در کشور باید انجام شود را بگیرد تا به نوعی ایران نتواند به پیشرفت دست پیدا کند.

مردم در برابر توطئه جدید دشمنان هوشیار باشند

امام جمعه یزد ادامه داد: ملت ایران و به ویژه جوانان باید به خوبی حواسشان جمع شود و بدانند که الان بحث دوست و دشمن در حال مخلوط شدن است و دشمن هم سعی بر تفرقه اندازی بین ملت ایران را دارد.

رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: ملت ایران باید به خوبی دوست و دشمن را بشناسند و بدانند که دشمن به دنبال چه اقداماتی است و دوستانشان چه کسانی هستند و نگذارند حق و باطل با یکدیگر قاطی شود.

مردم صف خود را از اغتشاش گران جدا کنند

وی تاکید کرد: در صورتی که مردم بدانند و به خوبی دشمنانشان را بشناسند قطعا خود را از آن‌ها جدا کرده و مطالبات به حق خود را به گونه دیگری بیان می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: مردم باید با روشهای مناسب انتقاد‌ها و مشکلاتی که در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی دارند را به گوش مسئولان برسانند تا این مشکلات از سوی مسئولان برطرف شود.

ناصری یزدی تصریح کرد: اینکه این تجمع‌ها سوژه دست دشمن بدهد و زمینه‌ای را فراهم نماید که دشمن به خیابان‌های ایران کشیده شود و اقدام به تخریب اموال عمومی کند اصلا کار مردم ما نیست بلکه این کار مربوط به یک مشت تحریک شده است که علیه همین ملت در حال حرکت هستند.

خسارت به بیت المال توسط عوامل دشمن انجام می‌شود / ضرر اصلی خسارت به بیت المال را ملت ایران می‌بینند

امام جمعه یزد به جنایت‌های منافقین در ابتدای انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: منافقین با آتش زدن اتوبوس‌هایی که داخل آن پر از مسافر بود اقدام به زنده سوزی افراد می‌کردند و ملت ایران که خود رنج دیده این حرکات تروریستی است، همیشه با چنین حرکات و فعالیت‌هایی مخالفت داشته‌اند.

وی تصریح کرد: امروز هم اینکه ماشین آتش نشانی را از پل‌‌ رها کنند که به سر مردم بیفتد و دو نفر از مردم بی‌گناه کشته شوند هم کار مردمی که نسبت به گرانی مشکل و اعتراضی دارند نیست بلکه دشمن سعی می‌کند مردم را به بهانه گرانی به بیرون از خانه‌هایشان بکشاند و چنین جنایتی را انجام دهند.

دشمن به دنبال جابجا کردن دوست و دشمن در بین مردم است / مردم مراقب باشند خون شهدا پایمال نشود

رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: مردم باید مراقب باشند و خودشان را از چنین تحرکاتی کنار بکشند تا مطالبات آن‌ها با این اغتشاشات خلط نشود و خون شهیدان انقلاب و شهدای مدافع حرم هدر نرود و این همه زحمتی که در ارتباط با عظمت ایران کشیده شده هدر نرود.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه شرایطی که دشمن سعی دارد دوست و دشمن را در نظر مردم تغییر دهد حساسیت بالایی دارد ادامه داد: باید هواسمان باشد که اشتباه نکنیم، حرفی را بی‌خود نزنیم و قضاوت‌های اشتباه، زودهنگام و بی‌خود نکنند.

وی به نقش رسانه‌های استکبار در این توطئه تاکید کرد و اظهار داشت: در این شرایط مردم باید رسانه‌های خارجی را به کلی کنار بگذارند و بدانند که تمام مطالب این رسانه‌ها در راستای دشمنی با ملت ایران است و سعی دارند که آن‌ها را برای تبدیل مطالباتشان به اغتشاش تحریک کنند و عملا به مردم کشت و کشتار و درست کردن بمب‌های دستی را آموزش می‌دهند.

جوانان فریب اقدامات تحریک کننده دشمنان را نخورند

امام جمعه یزد با بیان اینکه به حمدالله مردم ما در یزد مردمی فهمیده و عاقل هستند و در برابر این چنین اقدامات دشمن هوشیاری لازم را دارند افزود: جوانان و مردم ما باید حواسشان جمع باشد که فریب چنین فعالیت‌هایی را نخورند و خودشان را کنار بکشند و حتی برای تماشا هم وارد چنین صحنه‌هایی نشوند و به سراغ کار خودشان بروند و افراد دیگری هم که به دنبال این اغتشاشات هستند را نصیحت کنند تا اوضاع آن طوری که دشمن می‌خواهد نشود.

مسئولان در راستای  برطرف شدن مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند

وی افزود: دولت هم باید کار خودش را انجام دهد و مطالباتی که مردم دارند و مشکلاتی که برایشان پیش آمده را به خوبی بررسی کرده و نسبت به  برطرف شدن آن‌ها اقداماتی که لازم است را انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: مردم حق بزرگی بر دوش نظام دارند و مسئولان باید همیشه در راستای برطرف شدن مشکلات آن‌ها قدم بردارند و در صورتی که جایی ضعفی وجود داشته باشد، حتما باید نسبت به رفع آن تلاش کنند.

ناصری یزدی تصریح کرد: نمایندگان مجلس هم باید سعی کنند با نظارت درست و مناسب خود، زمینه‌ای را فراهم نمایند که مشکلات مردم رفع شده و دشمن هم نتواند از این مشکلات و مطالبات مردم سوء استفاده کند.

 

پنج شنبه ١٤ دی ١٣٩٦ - ١١:٢٧

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: