صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:
فلسفه ولایت و امامت در جهان ترویج داده شود

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با فعالان کنگره غدیر یزد، با اشاره به اینکه مسئله غدیر با سرنوشت و سعادت انسان‌ها و مسلمانان سر و کار دارد اظهار داشت: رشد و حیات انسان‌ها و ادامه و دوام اسلام واقعی بستگی به مسئله غدیر دارد.

وی افزود: اگر همه آگاه باشیم و این اصل بزرگ را بدانیم که امامت و ولایت چه وظیفه‌ای دارد و چه اثری بر جامعه می‌گذارد و چگونه باید از وجود آن استفاده کنیم قطعا الان بین مسلمانان این همه اختلاف‌ها، کجرفتاری‌ها و برخی کشت و کشتارهایی که در طول تاریخ اسلام وجود داشت به وجود نمی‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: عربستان امروز می‌خواهد خود را بزرگتر مسلمانان نشان دهد و چون به موفقیت نمی‌رسد سعی دارد هدف خود را به وسیله کشت و کشتار مخالفان محقق کند.

ناصری یزدی ادامه داد: الان اسلام دوران غربت خود را می‌گذراند و برخی دشمنان اسلام سعی دارند به وسیله ایجاد تفرقه بین مسلمانان، زمینه غارت آنها را فراهم کنند.

امام جمعه یزد انقلاب اسلامی ایران را زمینه‌ای برای ظهور مجدد شیعه در جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: امروز شیعه در جهان رشد کرده و معتدل‌ترین، سالم‌ترین و انقلابی‌ترین حرکت‌ها در دنیا توسط شیعه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعصب‌های موجود به ویژه در بین وهابیت اجازه نمی‌دهد که مبانی شیعه در جهان ترویج شود، تصریح کرد: غدیر اساس اعتقادات شیعی است ولی ما در ارتباط با تبیین واقعه غدیر خوب عمل نکردیم و نتوانستیم این واقعه بسیار مهم را در جهان ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه به تلاش دشمنان برای بی تفاوت کردن جوانان نسبت به مسئله امامت و ولایت اشاره کرد و افزود: باید در مقابله با این اقدامات اصل و اساس امامت و ولایت را به جوانان معرفی کنیم البته باید از افراط و تفریط‌ها پرهیز کنیم.

ناصری‌یزدی حدیث ثقلین را از ارزش و جایگاه بسیار والایی برخوردار دانست و خاطرنشان کرد: این حدیث در کتاب‌های بسیار زیادی از تشیع و اهل سنت نقل شده و اگر بتوانیم همین حدیث را به درستی برای مردم تبیین کنیم، کار ارزشمندی انجام داده‌ایم.

سه شنبه ٧ شهريور ١٣٩٦ - ٠٩:٢٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: