صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

امنیت خط لوله انتقال آب یزد حفظ شود

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: تنها ریسمانی که ما را به خداوند می‌رساند و از حیوانیت دورمان می‌کند تقوا است.

وی با اشاره به اینکه صداقت و راستگویی یکی از ابزارهایی است که انسان را به تقوا می رساند عنوان کرد: اگر ما در این مسیر قدم برداریم، حرف، کلام و گفتارمان را بر اساس سفارش قرآن کریم مستند و درست بیان کنیم با صادقین مشهور می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تصریح کرد: اگر قرار باشد هر کسی هر نوع قضاوتی بکند و حرف‌هایش را بدون اینکه از صحت و کذب آن اطلاع داشته باشد و شنیده های بی پایه و بی اساس را مطرح کند، قطعا جامعه به هم ریخته و بی معنا می شود.

ناصری یزدی با بیان اینکه الان استکبار جهانی در تمام دنیا سعی دارد حرف های بی پایه و اساس و دروغ را در بین ملت های مختلف جهان نشر دهد گفت: استکبار به وسیله این حرکات و اقدامات شوم و پست خود بین ملت ها اختلاف افکنی می کنند و از این اختلافات هم به نان و نواهایی می رسند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در فضاهای مجازی دروغ های کذب را نسبت به افراد مختلف منتشر می کند گفت: این حرکت دروغ و دشمنی با خدا و به هم ریزی مردم و تفرقه اندازی بین آنهاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه انگلیسی ها از ابتدا مردم را با حیله و مکر به فریب مردم می پرداختند تا آنها را از پیشرفت باز بدارند و خودشان به منفعت برسند گفت: امروز هم آمریکایی ها چنین خصلتی دارند و به این طریق به چپاول مردم می پردازند.

ناصری یزدی گفت: ملت ما یک ملت مسلمان است و با چنین کشورهایی تفاوت های بسیاری داریم، از این رو مردم و مسئولان ما باید نسبت به تمام حرکات و حرف هایی که می زنند باید آگاهی و اطلاع کامل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر یک حرفی را نمی دانیم که چه مدرک و سندی دارد را نباید قبول کنیم و نه باید آن را به دیگران بیان کنیم، این بصیرت باید در ما باشد و این فضاها و حرف ها را باید در جامعه ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: شیطان دشمن ماست و جز بدی ما را نمی خواهد و امروز شیطان بزرگ به فرموده حضرت امام خمینی(ره) آمریکای جنایتکار است.

ناصری یزدی با بیان اینکه بیان حرف های مستند و بر اساس صدق یک واجب است که خداوند بر دوش ما گذاشته بیان کرد: به هیچ عنوان نباید حرف هایی که دشمنان ما می زنند را باور کنیم، این فرمایش قرآن کریم است که نباید به سمت حرف هایی که دشمنان می زنند برویم.

وی ادامه داد: خیلی از افراد جامعه در کنار یکدیگر می نشینند و مباحثی را مطرح می کنند که اگر از هر یک آنها بپرسیم که سند و مدرکت چیست می بینیم این حرف ها را تنها بر اساس یک سری شنیده ها مطرح کرده و اصلا از صحت و سقم آن اطلاعی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به فرمایشات دو روز پیش مقام معظم رهبری در جمع نخبگان اظهار داشت: همه مسئولان و مردم باید به صورت ویژه در فرمایشات چند وقت اخیر مقام معظم رهبری دقت کنند.

وی تصریح کرد: همه مدیران در رده‌های مختلف باید این فرمایشات را در تمام فعالیت‌های خود به‌کار گیرند و با عمل به سفارشات معظم‌له زمینه برطرف کردن مشکلات کشور و پیشرفت را فراهم کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر ضرورت توجه به نخبگان در مشاغل و مدیریت‌های میانی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بود تاکید کرد و افزود: مسئولان باید به مسائل مهم و روزمره جامعه اهمیت قائل شوند و از ظرفیت نخبگان در این موارد به درستی بهره‌گیری کنند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور ما در دو عرصه مواد اولیه و قطعات در صنایع با مشکل روبه‌رو است خاطرنشان کرد: در این دو حوزه نخبگان باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرند و مسئولان هم از آنها حمایت‌های لازم را به صورت کامل انجام دهند تا تمام قطعات و مواد اولیه مورد نیاز را در کشور تولید کنند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه چرخه صنعت و اقتصاد به وسیله این اقدام راه می‌افتد خاطرنشان کرد: باید لیست واردات گمرک مورد بررسی قرار گیرد و هر آنچه که در کشور تولید نمی‌شود را تولید کنیم و آنچه هم خودمان توان تولید داریم را دیگر وارد نکنیم.

وی با بیان اینکه عرصه دومی که باید به آن توجه داشته باشیم بحث فرهنگ است گفت: دشمن در کنار خیانت‌ها و توطئه‌های اقتصادی که انجام می‌دهد، شیطنت‌های فرهنگی خود را ادامه می‌دهد و سعی بر از بین بردن دین و اعتقادات و ارزش‌ها در بین مردم دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد عنوان کرد: دشمن به وسیله تبلیغات کذایی خودشان سعی دارند برخی خباثت‌ها و ضعف‌ها را به دین ربط دهند تا مردم را نسبت به دین و انقلاب سست کنند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه دشمن اگر الان در بحث اقتصاد و فرهنگ سرمایه‌گذاری درستی انجام ندهد و برنامه‌ای برای این موضوع نداشته باشیم در آینده دشمن به سایر عرصه‌ها هم وارد می‌شود.

امام جمعه یزد به نقش مردم در شرایط سخت اقتصادی اشاره کرد و افزود: مردم هم باید به فکر یکدیگر باشند و در این شرایط اقدام به احتکار و خرید کالاهای بیش از حد مورد نیاز خود نکنند و اجازه دهند اجناس موجود در بازار به تمام افراد جامعه برسد و جامعه با کمبود در ارتباط با محصولی روبه‌رو نشود.

وی با تاکید بر اینکه دولت‌های ما در برابر حرکت‌های فرهنگی و دینی کوتاهی کردند عنوان کرد: این کوتاهی به دلایل مختلف به ویژه در فرهنگ دینی انجام شده و آموزش و پرورش و سایر نهادهای آموزشی ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که فرزندان ما نتوانند با آموزه‌های دینی آشنا شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه‌ای که برای سند تحول بنیادین وجود دارد را اجرایی کنید و فرزندان ایران را در مدارس به گونه‌ای تربیت کنید که دین، اخلاق و فرهنگ در میان آنها بی‌ارزش جلوه نکند.

ناصری یزدی افزود: اگر آموزش و پرورش ما درست فعالیت کرده بود امروز با آسیب‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده را مشاهده نمی‌کردیم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه امام علی(ع) در نامه به مالک اشتر می فرمایند که به دشمنت با بدبینی نگاه کن افزود: الان در ارتباط با قرارداد با اروپایی‌ها که وجود دارد مسئولان ما باید حساسیت بالایی داشته باشند و فریب دشمن را نخورند.

وی به قوانین مربوط بهFATF  اشاره کرد و افزود: در ارتباط با چنین قراردادهایی نباید به سادگی بگذریم و به دشمن اعتماد کنیم و حساسیت بالایی داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه الان مردم یزد در بحث آب واقعا گرفتار شده‌اند اظهار داشت: بحث آب در یزد مشکلات بسیار زیادی دارد و مسئولان هم اقدامات گسترده‌ای انجام داده‌اند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه افرادی که به خط لوله آب یزد تعرض می‌کنند ربطی به مردم اصفهان ندارند و افرادی خاص هستند گفت: متاسفانه به خط لوله آب یزد تعرض کرده‌اند و تا به الان بیش از دو میلیارد تومان خسارت برای این اقدامات از سوی استان یزد پرداخت شده است.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مردم فکر می‌کنند مسئولان حرکتی نمی‌کنند تصریح کرد: من خودم می‌بینم که استاندار یزد تلاش بسیار زیادی می‌‌کند و حتما باید مسئولان کشوری نسبت به این موضوع حساسیت بسیار ویژه‌ای داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ما از مسئولان استان اصفهان توقع داریم که جلوی این تعدی‌ها را بگیرند چه با نیرو گذاشتن و چه با هر اقدام دیگری این چنین حرکات را متوقف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه به راحتی می‌توان جلوی این چنین تحرکات را گرفت گفت: کسی که سوار بر بولدوزر می‌شود و خط لوله را خراب می‌کند را قطعا می‌توان شناسایی و متوقف کرد و با برخورد جدی زمینه پیشگیری از این حرکت را فراهم آورند.

ناصری یزدی اگر نمی‌توانند نیرو برای حفاظت از خط لوله آب بگذارند ما خودمان این کار را می‌کنیم چون الان دیگر مردم نیستند و عده‌ای خرابکار به دنبال سوءاستفاده و به هم زدن شرایط هستند.

امام جمعه یزد در ارتباط با وضعیت شهردار و استاندار یزد گفت: دغدغه ما الان آمدن استانداری دلسوز و مردمی است که به دنبال سیاسی بازی نباشد و از مسئولان هم می‌خواهیم که در ارتباط با یزد و سایر استان‌هایی که باید استاندار برای آنها انتخاب شود، سیاست بازی نکنند چرا که الان مشکل کشور اقتصاد است و باید استاندارانی روی کار بیایند که بتوانند مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

وی با تاکید بر اینکه با تمام احترامی که برای معاونان سیاسی قائلیم الان نمی‌توانند مشکلات را حل کنند گفت: الان استان یزد یک فرد اقتصادی می‌خواهد چون ما در بحث آب و اقتصاد و صنعت با مشکل روبه‌رو هستیم و باید شخصی را بر روی کار بیاروند که بتوانند در این شرایط این مشکلات را برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با انتقاد از اینکه مسئولان در تهران و بدون توجه به شرایط استان برای انتخاب استاندارد تصمیم‌گیری می‌کنند گفت: مسئولان انتخاب استاندار را بر اساس نیازهای استان انجام دهند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه شهرداری قبلی یزد شخصی خوب و توانمند بود گفت: شورای شهر به دنبال انتخاب فردی بروند که به دنبال سیاسی بازی نباشد و در راستای برطرف کردن مشکلات مردم تلاش کنند.

جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧ - ١٦:٠١

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: