صفحه اصلي > اخبار   


رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه نماز یکی از زیباترین انواع ارتباط با خدا و شکرگذاری است، گفت: رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد.
 آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از مسئولان مدارس استثنایی یزد با تاکید بر اینکه مباحث دینی باید به دانش‌آموزان بیان شود، اظهار داشت: خانواده‌ها بر اساس نوع دستورات و فتواهایی که در رساله مرجع تقلیدشان بیان شده، احکام دینی فرزندان را به آنها بیان کنند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین رساله‌های کوچک و مختصر مخصوص دانش‌آموزان دختر و پسر هم هست که می‌توان این رساله‌ها را در اختیار آنها قرار داد و بتوانند خودشان مطالعه کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه خداوند متعال نعمت‌های بسیاری برای بندگان قرار داده، گفت: باید از خداوند متعال بخواهیم و در هر لحظه دست به دعا باشیم چرا که خداوند دعا را بسیار دوست دارد.
ناصری با اشاره به اینکه عبادت خداوند برای انسان ثمرات بسیاری دارد، گفت: نماز خواندن یکی از زیباترین انواع ارتباط با خداوند و شکرگذاری به درگاه اوست.
امام جمعه یزد ادامه داد: مسئله نماز برنامه‌ریزی خاصی دارد که باید به ترتیب و بر اساس این برنامه‌ریزی به کودکان آن را آموخت، مسائل شرعی هم به همین صورت است و باید به تناسب سن افراد به آنها بیان شود.
وی عنوان کرد: دانش‌آموزان باید با مسائلی که در دین مورد نهی قرار گرفته شده آشنا شوند و سعی کنند خود را از آن دور کنند و در مقابل به سمت خوبی‌ها و مواهب بروند.

چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٥ - ٢١:٢٩