صفحه اصلي > اخبار   


یزد نیازمند یک مرکز فرهنگی بزرگ و جامع است

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با وزیر راه و شهرسازی

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر محلی برای برگزاری سخنرانی ها و مراسم های عمومی بزرگ در یزد نیست، گفت: یزد نیازمند یک مرکز فرهنگی بزرگ و جامع است.
 آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یزد از یک مرکز جامعه فرهنگی با امکانات ویژه برخوردار نیست، اظهار داشت: تمام استان‌ها از یک ظرفیت مناسب فرهنگی برخوردار هستند.
وی به مجموعه میدان امام اصفهان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در یزد چنین مجموعه‌هایی وجود ندارد و در موارد مختلف احساس ضعف در این مراکز دیده می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد:در حال حاضر اگر یک برنامه سخنرانی ویژه یا یک همایش عمومی در یزد برگزار شود، محل مناسب و استانداردی برای آن دیده نشده و مجبور هستیم در میدان امیرچقماق که میدان مرکزی شهر است این مراسم ها را برگزار کنیم.
ناصری خاطرنشان کرد: این مجموعه نه تنها استانداردهای لازم از جمله فضای لازم برای برگزاری این چنین مراسم هایی را ندارد، بلکه به دلیل قرار گیری در مرکز شهر، سبب قفل شدن خیابان های اصلی شهر می شود.
امام جمعه یزد ادامه داد: به همین دلیل نیاز است که یک مرکز فرهنگی مناسبی در یزد وجود داشته باشد که یکی از امکانات مورد نیاز این مرکز، وجود میدانی بزرگ و استاندارد برای برگزاری مراسم های عمومی و سخنرانی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در یزد سالنهای اجتماعات مناسب و خوبی هم وجود ندارد و در حال حاضر بزرگترین سالن اجتماعات یزد ظرفیت زیر هزار نفر دارد و خیلی هم استانداردهای لازم را ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: این مرکز فرهنگی می تواند موارد بسیاری از جمله محل برگزاری اجتماعات و سخنرانی ها، کتابخانه بزرگ و مرکزی، سالنهای اجتماعات و حتی بازارهایی که به سبک قدیمی ساخته می شود را در خود بگنجاند و ضعف فعلی را برطرف نماید.

پنج شنبه ١٧ دی ١٣٩٥ - ١٩:٢٦