صفحه اصلي > اخبار   


انگیزه حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی در صنایع بزرگ به صورت جدی وجود ندارد

آیت الله محمدرضا ناصری در نشست جمعی از مدیران استان با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام


 آیت الله محمدرضا ناصری در نشست جمعی از مدیران استان با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: یکی از مسائلی که ما در کشور داریم این است که احساس می شود در بدنه مدیریت کشور، کارخانه جات و موارد مختلف دیگر، آن جدیت تبدیل شدن به یک اقتصاد پویا وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه انگیزه لازم برای این کار در جامعه وجود ندارد، گفت: احساس می شود که دست هایی پشت پرده وجود دارد که نمی گذارد صنایع بزرگ بر روی پای خودشان بایستند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه خلاصه ترین تعریف از اقتصاد مقاومتی همان "شما می توانید" است که امام خمینی(ره) مطرح کردند، گفت: هنوز امکان تحقق اقتصاد مقاومتی و ایستادن روی پای خود به باور خیلی از افراد در جامعه تبدیل نشده است.
آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه باید این باور عمومی در جامعه به وجود آید، تصریح کرد: در صورتی که کارخانه جات تعدادی دانشجو را برای تولید قطعات مورد نیاز خود به کار گیرند و از آنها حمایت کنند، حتما این قطعات توسط آنها ساخته می شود.
امام جمعه یزد افزود: یک کاری باید توسط نهادهای جامعه انجام شود که این انگیزه به وجود آید، آقا هم مدام فریاد می زنند که اقتصاد مقاومتی راهکار است، پس چرا ما سعی بر ایجاد انگیزه و حرکت در این مسیر نمی کنیم.
وی ادامه داد: ما در دنیا نتوانستیم انقلاب، انگیزه انقلاب، حقانیت، مسائل و اصولی که داریم را نتوانستیم به جهانیان بفهمانیم و حرکت اطلاع رسانی و دیپلاسی ما در خارج از کشور صفر بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: این موضوع را من به همه مسئولان مرتبط گفتم که رایزنی های فرهنگی ما ضعیف است و در مقابل رسانه های بیگانه و صهیونیستی علیه ما اقدامات بسیار گسترده ای کرده اند.

پنج شنبه ٩ دی ١٣٩٥ - ٢٣:٣٦