صفحه اصلي > اخبار   


دوره های تکملی سواد آموزی در کشور دنبال شود

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با وی که به مناسبت هفته سوادآموزی برگزار شد، اظهار داشت: الحمدالله روند نوسازی مدارس خوب است و امیدواریم با طرح‌هایی که برای آینده در نظر گرفته شده، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر در این حوزه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: باید مقداری همت را در بحث نوسازی مدارس بلندتر گرفت تا مدارسی که از ایمنی یا استاندارد لازم برخوردار نیست را کیفیت بهتری ببخشیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: در سبک مدرسه‌ها یک اشکال عمده وجود دارد، گفت: مدرسه‌ها در طبقات ساخته می‌شود بچه‌ها و معلمان باید مدام این طبقات را بالا و پایین بروند که بدون اشکال نیست.
آیت الله ناصری تصریح کرد: اگر مدارس به گونه‌ای ساخته شود که طبقات نداشته باشد و از فضا استفاده لازم صورت گیرد، این مشکل را می‌توان به راحتی برطرف کرد چرا که بسیاری از مدارس فضای افتاده زیادی دارند.
امام جمعه یزد یکی از اشکالات مدارس دخترانه را اشراف ساختمان‌های مجاور به این مدارس دانست و گفت: این موضوع برای دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزانی که بیشتر مقید به حجاب هستند، سخت است.
وی گفت: آموزش و پرورش باید به دانش‌آموزان دختر توجه بسیار ویژه‌تری به ویژه در مقطع دبیرستان داشته باشد چرا که این سن به ویژه در بین دختران از آسیب‌پذیری بسیار بالاتری برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به اجرای طرح دبیرستان معارف دخترانه اشاره کرد و افزود: این مدرسه به صورت چهارطرف کلاس و ساختمان است و فضای وسط آن هم برای معلمان و دانش‌آموزان آزاد است و علاوه بر اینکه مشکل اشراف ساختمان‌های مجاور برطرف می‌شود، مزاحمت سر و صدا برای مردم هم کم می‌شود.
آیت الله ناصری با اشاره به اقداماتی که در استان یزد در زمینه سوادآموزی انجام شده، گفت: در نهضت سوادآموزی باید به برگزاری دوره های تکمیلی توجه ویژه ای صورت گیرد.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در این دوره ها نباید به یاد دادن الفبا و موارد اولیه سوادآموزی که در حال حاضر به آن توجه صورت می گیرد، اکتفا شود بلکه باید به مباحث شرعی، آشنایی با قرآن، دین و مسائل اعتقادی وارد شود.
وی با اشاره به اینکه توجه به این مسائل در مرحله اولیه سوادآموزی هم لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: در کنار مبانی علمی و آموزشی باید به مباحث دینی هم توجه ویژه‌ای صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: به ویژه مباحثی از جمله سبک زندگی، اخلاق دینی و قرآنی را باید در دوره‌های سوادآموزی بگنجانیم و به افرادی که آموزش می‌بینند این موارد را بیان کنیم.

سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - ١٤:٤٤