صفحه اصلي > اخبار   


راههای پرورش عقل مستقل و شناساندن هدف زندگی در تحقیقات پژوهشی مورد توجه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در مراسم اختتامیه اولین جشنواره نوآوریهای علمی پژوهشی دانشگاه فرهنگیان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در مراسم اختتامیه اولین جشنواره نوآوریهای علمی پژوهشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اهمیت تفکر و تعقل در آیات و روایات گفت:پرورش عقول و شناساندن هدف زندگی در برنامه های پژوهشی مورد توجه قرار گیرد.

محمد رضا ناصری یزدی سطحی نگری و آشنا نبودن با هدف از خلقت و زندگی را یکی از گمشده های جوامع امروزی دانست و بر لزوم تربیت نسل جوان و نوجوان بر اساس آموزه های اسلام و در راستای بارور شدن عقل مستقل و تحلیلی ایشان تاکید کرد.

امام جمعه یزد تفکر را سنجیدن و پیدا کردن حقیقت و تعقل را انتخاب بهتر معنا کرد و با اشاره به نیاز انسان به تحلیل و بررسی شنیده ها، استماع مد نظر قرآن آنجایی که خداوند متعال می فرماید:«الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه» را شنیدنی بر این اساس دانست.

وی واجد بودن امام راحل از عقل مستقل را یادآور شد و گفت:امام خمینی (ره) همیشه بر اساس تفکر تصمیم می گرفت و هرگاه به نتیجه ای می رسید قاطعانه بر آن استوار بود و به همین خاطر ندیدیم تصمیم اشتباهی بگیرد.

آیت الله ناصری وظیفه معلمان و اساتید پژوهشگر دانشگاهها برای حیات جاودانه دادن به دانش آموزان و دانشجویان را سنگین دانست و از همه پژوهشگران خواست در تحقیقات خود راههای رسیدن به سبک زندگی اسلامی ،دانستن هدف خلقت و چگونگی بهره مند شدن جامعه از تعقل و تفکر را بررسی کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان در پایان سخنان خود مستقل بودن واحدهای دانشگاهی برادران و خواهران در دانشگاه فرهنگیان را الگویی مناسب برای دیگر دانشگاهها دانست و از مدیران این دانشگاه خواست نتایج این جداسازی را برای الگوپذیری در اختیار دیگر دانشگاهها قرار دهند.

يکشنبه ٥ دی ١٣٩٥ - ١٠:٥٤