صفحه اصلي > اخبار   


کار در سازمان آرامستانها از ارزش بالایی برخوردار است

آیت الله محمدرضا ناصری دیدار با جمعی از مسئولان و کارکنان سازمان آرامستانهای شهرداری یزد

آیت الله محمدرضا ناصری دیدار با جمعی از مسئولان و کارکنان سازمان آرامستانهای شهرداری یزد با تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق(ع)، گفت: امیدوارم این ایام برای همه مسلمانان به ویژه ملت ایران ایامی همراه با توفیق و بهروزی و خوبی باشد.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که در کاری که دارید و از سختی بالایی هم برخودار است، خداوند متعال اجر و پاداش فراوانی به شما عنایت کند چرا که این کار خدمت بزرگی برای مردم است و در عین حالی که خدمت است، خیلی کم سراغ آن می روند.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در اسلام بر هر مسلمان واجب شده که برادر مومنش روی زمین نماند و با احترام و تجلیل دفن شود، گفت: همه افراد باید با احترام تشییع و دفن شوند و عاقبت کار به عهده همان فرد است.
آیت الله ناصری عنوان کرد: وظیفه ما این است کاری که به عنوان برادر مسلمان بر دوش ما گذاشته شده را به عنوان یک مسلمان انجام دهیم و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که این وظیفه به خوبی صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: به هر حال کار سنگین، استرس آور و مشکل زایی است، چرا که علاوه بر سختی، استرس زا است و همه افرادی که به این محل مراجعه می کنند، ناراحت و گریان هستند که همین موضوع سبب استرس زیاد می شود.
وی با اشاره به اینکه در دین اسلام سفارش شده که انسان نسبت به دفن برادر مومنش وظیفه دارد، افزود: کار در سازمان آرامستانها با توجه به اینکه حفظ آبرو و شان و عزت افراد به حساب می‌آید، کار خوب و ارزشمندی به حساب می‌آید.
امام جمعه یزد گفت: ممکن است افرادی در جامعه این کار را کم بشمارند ولی کار بسیار ارزشمندی است و تمام افراد جامعه روزی با این کار سر و کار پیدا می‌کنند.

سه شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٥ - ٠٦:٢٢