صفحه اصلي > اخبار   


نظم در فعالیت حمل و نقل جاده‌ای افزایش یابد

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیران و دست‌اندرکاران حمل و نقل استان یزد


 آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیران و دست‌اندرکاران حمل و نقل استان یزد با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی لازم برای هرچه بهتر شدن فعالیت های حمل و نقل درون شهری و جاده ای انجام شود، اظهار داشت: گشایش ایجاد کردن در کار مردم و خدمت به جامعه کار مهمی است و از ارزش بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه حمل و نقل کار سختی است، گفت: افرادی که به عنوان راننده یا کمک راننده، راهدار و دیگر فعالان این حوزه در صورتی که کار خود را به نحو درست انجام دهند، مسلما بخشی زیادی از مشکلات هم رفته رفته حل می شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه باید مراقبت و نظارت بر فعالیت ها انجام شود، گفت: در صورتی که مراقبت های لازم انجام شود هم فعالان این عرصه، هم مردم و هم مدیران ادارات نتیجه بهتری از فعالیت ها می گیرند.
آیت الله ناصری تصریح کرد: منظم بودن فعالیت و عملکرد وسیله ها و خودروهایی که برای حمل و نقل مردم استفاده می شود و همچنین مراقبت از راه ها باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه این برنامه ریزی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: مردم در این اتوبوس ها امانات الهی هستند و باید نسبت به خدمت رسانی مناسب توجه ویژه ای صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در حمل و نقل بار هم با توجه به اینکه امانتهای مردم در اختیار این سازمان قرار گرفته باید حساسیت ویژه ای وجود داشته باشد، گفت: در هر صورت تمام فعالیت های این سازمان از حساسیت ویژه ای برخوردار است و باید نسبت به هرچه بهتر شدن آن اقدام لازم انجام شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: لازمه این کار این است که هم برنامه ریزی توسط مسئولان سازمان حمل و نقل وجود داشته باشد که کارها به خوبی و با نظم انجام شود و هم کارکنان توجه ویژه ای به اجرای درست این برنامه ریزی ها داشته باشند.
آیت الله ناصری با تشکر از زحمات افرادی که شبانه روز در سرما و گرما در حال خدمت رسانی به مردم در حوزه حمل و نقل هستند، گفت: این کار از سختی بسیار زیادی برخوردار است و افراد مجبور هستند دور از خانواده خود اقدام به کار کنند که واقعا سختی خاصی دارد.
امام جمعه یزد وی تصریح کرد: در حوزه راهداری هم فعالیت ها سختی خاص خودش را دارد که در برف و سرما و گرما باید برای حفظ امنیت راه ها تلاش می کنند و باید از این زحمات تقدیر صورت گیرد.
وی ادامه داد: با این وجود در زمینه برنامه ریزی ها و آموزشها، باید موارد خاصی مرتبط با نوع فعالیت و بهره وری بیشتر از کار به کارکنان ارائه شود که جلوی برخی مشکلاتی که متاسفانه دیده می شود گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: انسانی که دو روز و سه روز در راه است و رانندگی می کنند، حساسیت بیشتری نسبت به دیگران پیدا می کنند و ممکن است افرادی سودجو اقدام به منحرف کردن آنها کنند.
آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: باید آموزشهای لازم در ارتباط با تحمل سختی ها، انتخاب دوست، برخورد با افراد مخلتف و موارد گوناگون دیگر به آنها ارائه شود که خدای ناکرده با انحراف ها روبرو نشوند.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: همچنین خانواده این افراد باید تحت پوشش سازمان حمل و نقل قرار بگیرند و آموزشهای لازم به آنها در طول سال به صورت مستمر ارائه شود که آنها هم با مشکلات روبرو نشوند.

دوشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٥ - ١٦:١٧