صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

'پیاده روی اربعین' نمونه بارز همدلی و همراهی امت اسلامی در برابر استکبار است

آیت‌الله محمد رضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد به اهمیت توکل بر خدا در همه مراحل زندگی و در سطح جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: بدون شک اگر جامعه‌ای بر خدای متعال توکل و پروردگار را ناظر بر اعمال و رفتار خود ببیند تمام رفتار خود را برای رضایت خداوند انجام می‌دهد و می‌تواند بر مشکلاتی اقتصادی و روانی که دشمنان ایجاد کرده، پیروز می‌شود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه زمانی مشکل در جامعه و زندگی بوجود می‌آید که ارزش‌های دینی و انقلابی فراموش شود افزود: اگر به گذشته نگاه می‌بینید که هر زمان وحدت، همدلی و ولایتمداری در جامعه باشد مشکلی بوجود نخواهد آمد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یکی از نمونه‌های بارز همدلی بین مسلمانان را حضور میلیونی در پیاده روی اربعین حسینی دانست و اضافه کرد: این همراهی و همدلی همیشه سبب شکست دشمن و پیروزی مسلمانان می‌شود و نمونه بارز همدلی امت اسلام در برابر استکبار جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: واقعه کربلا درس‌ها و عبرت‌های بسیاری برای مسلمانان جهان دارد و اگر کسی در راه اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) حرکت کرد به سعادت دنیوی و اخروی دست می‌یابد.

ناصری یزدی به تحریم‌های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در این چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران بارها و بارها شاهد اینگونه تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکای جنایتکار بوده است و به لطف خدای متعال در هیچکدام از این توطئه‌های شوم نتوانستند به مقصود خود برسند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در پایان با اشاره به مشکلات کنونی کشور اظهار داشت: مردم و مسئولان باید همواره با بینش و بصیرت و روحیه انقلابی و مدیریت جهادی در سایه اطاعت از رهبر معظم انقلاب برای شکست توطئه‌های تحریم اقتصادی و روانی آنها درصحنه دفاع از نظام حضور داشته باشند و با برنامه ریزی دقیق و حساب شده، راهی برای برون رفت از این شرایط بیابند.

جمعه ٤ آبان ١٣٩٧ - ١٨:١٩

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: