صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

نسبت به بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در کشور غفلت شده است

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه مسجد در اسلام دارای کارکردهای بسیار زیادی است گفت: نسبت به بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در کشور غفلت شده است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در دیدار مدیران کانون‌های مساجد استان یزد با وی، بر اهمیت نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در زمینه جذب جوانان به مساجد تاکید کرد و اظهار داشت: لازم است در این زمینه تبلیغات تقویت شود زیرا در جامعه ما همواره در زمینه تبلیغ ضعیف عمل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه موضوع جذب جوانان به مساجد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد: در شرایطی که فضاهای مجازی به شدت فعال است و دشمنان از این ظرفیت در راستای دستیابی به اهداف خود بهترین استفاده ها را می کند، باید از مسجد به عنوان پایگاهی برای خنثی کردن تبلیغات دشمنان استفاده شود.

امام جمعه یزد خطاب به مدیران کانون‌های مساجد بیان کرد: شما باید در کانون‌های مساجد پاتکی نسبت به دشمنان داشته باشید یعنی اهالی مساجد را نسبت به این گروه‌ها و فضای مساجد توجیه کنید و مسائل و مشکلات را شناسایی کرده و روی آنها کار کنید.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: کار در حوزه فرهنگی در مساجد قابل قبول نیست زیرا ظرفیت مساجد بسیار بیشتر از اینهاست و کمترین اقدامی که می توان در مساجد انجام داد این است که با انجام کارهای فرهنگی، نقشه های دشمنان را آشکار کرده و برای آنها راهکار ارائه دهیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش زنان در جامعه و اثرگذاری آنها تصریح کرد: باید در مساجد برای بانوان نیز برنامه داشته باشیم و برای آنها کار فرهنگی انجام دهیم.

امام جمعه یزد همچنین بر فعالیت ویژه در مدارس و دانشگاه ها برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد توسط کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد از مسجد به عنوان یکی از مراکز خنثی سازی حرکت‌های فضای مجازی یاد کرد و افزود: مشاوران آمریکایی هشت توصیه به ترامپ داشته‌اند که همگی آنها فرهنگی است و به این نتیجه رسیده اند که با کار فرهنگی می توانند به اهداف خود دست پیدا کنند بنابراین اگر ما این هشت مورد را بررسی کرده و روی آن برنامه ریزی کنیم، آنها را با شکست مواجه خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: باید راهکارها را در کانون‌های مساجد تدوین کرده و روی آنها کار کنیم و مسئولان فرهنگی مساجد را نیز نسبت به آنها آگاه کنیم تا بتوانیم جذب و تبلیغات مناسب داشته باشیم.

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١١:٢٢

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: