صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

سیستم‌های گرمایشی خطرساز از مدارس کشور حذف شود

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه سیستم‌های گرمایشی خطرساز باید از مدارس کشور حذف شود گفت: بسیاری از اتفاقات ناگوار و حوادث به دلیل عدم فرهنگ‌سازی مناسب در جامعه به وجود می‌آید.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با کارکنان آتش‌نشانی یزد با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در جامعه نسبت به رعایت موارد ایمنی اظهار داشت: تمام مردم در منازل، محل‌های کار و مزارع باید نسبت به رعایت موارد ایمنی از جمله در حوزه حریق آگاهی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سال‌های گذشته در نقاط مختلف کشور اتفاقاتی در زمینه گازگرفتگی به وقوع می‌پیوست خاطرنشان کرد: عمده موضوعی که باید در این زمینه و برای جلوگیری از چنین اقداماتی انجام شود، بحث فرهنگ‌سازی است چرا که بیشتر این حوادث ناشی از عدم اطلاع مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: به مدارس هم باید حتما سفارش شود که گرمایش آنها به صورت شوفاژی و غیرقابل دسترس باشد که خدای ناکرده برای دانش‌آموزان اتفاقی نیفتد.

ناصری یزدی تصریح کرد: متاسفانه در فصل زمستان برخی وسایل غیراستاندارد در سطح جامعه مورد استفاده و یا فروش قرار می‌گیرد که این موارد خدای ناکرده می تواند زمینه‌ای برای ایجاد حریق و مشکل باشد.

امام جمعه یزد افزود: نیروهای آتش‌نشانی هم باید آگاهی و تخصص خود را افزایش دهند و هم در مسائل دینی و اعتقادی و هم در مسائل تخصصی باید مطالعات لازم را داشته باشند تا هر نیروی آتش‌نشان در طول دوره تخصصش و پس از بازنشستگی به عنوان یک کارشناس خبره مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: کار آتش‌نشانی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و این که آتش‌نشانان به دل آتش می‌زنند که مال و جان مردم را نجات دهند ایثار و در نزد خداوند از جایگاه بسیار والایی برخوردار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بیان کرد: به حادثه تروریستی اهواز اشاره کرد و گفت: سربازان و نیروهایی که اقدام به نجات مردم در این حادثه تروریستی کردند ارزش و جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند و مردم همیشه قدردان آنها هستند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی یزد هم در ابتدای این نشست در سخنان کوتاهی به هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی یزد از نظم و انضباط بسیار خوبی برخوردار است و همکاران ما 24 ساعته در حال آماده باش برای خدمت به شهروندان هستند.

وی بیان کرد: 11 ایستگاه آتش‌نشانی در یزد فعالیت دارند و در راستای ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به مردم، اقدامات لازم در راستای بهبود تجهیزات فنی از جمله خرید دو دستگاه بالابر انجام شده است.

چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٢٦

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: