صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

احیای امر به معروف و نهی از منکر تمام مشکلات جامعه را حل می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر تمام مشکلات جامعه را حل می‌کند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار جمعی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه امام حسین(ع) بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر است اظهار داشت: این امام بزرگوار تمام زندگی و هستی خود را برای احیای این دو فریضه بسیار مهم فدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: این دو فریضه مهم دو واجب الهی است و روایات زیادی در این زمینه وجود دارد و آیات متعددی هم در این زمینه در قرآن کریم آمده است که نشان دهنده اهمیت و جایگاه والای این دو فریضه است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه هیچ مکتب و دینی چنین فریضه‌هایی را ندارد خاطرنشان کرد: همه مکاتب همیشه تبلیغات را دارند ولی این تبلیغات برای معرفی و بقای خودشان انجام می‌شود همانگونه که تاجران به تبلیغ کالای خود می‌پردازند آنها هم این کار را انجام می‌دهند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه نگاه اسلام به انسان‌هاست و به آنها نگاه نجاتی و به تکامل رساندن دارد ادامه داد: همین نگاه سبب شده که در دین اسلام دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر برای تعالی و نجات انسان آورده شود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید همه افراد جامعه هدف از خلقت را به خوبی درک کنند خاطرنشان کرد: خداوند در پاسخ به این مطلب که چه هذفی از خلقت وجود دارد در سوره ذاریات می‌فرماید که من همه شما را خلق نکردم مگر برای اینکه بنده خدا باشید، این پاسخ نشان می‌دهد که انسان باید در طول زندگی خود تلاش کند که به قرب الهی دست پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه خداوند برای رسیدن انسان به این کمال و هدف تمام خصوصیات و ویژگی‌های لازم را در بدن انسان قرار داده خاطرنشان کرد: علاوه بر این خداوند نقشه راه و دستورات لازم را به وسیله قرآن و معصومان(ع) برای ما گذاشته تا این مسیر را طی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که خداوند متعال برای رسیدن انسان به این کمال قرار داده این است که انسان به تنهایی نمی‌تواند پله‌های پیشرفت و رسیدن به قرب الهی را طی کند بلکه لازم است دست دیگران را هم بگیرد و آنها را در این مسیر قرار دهد.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه بر اساس ارزش‌های دین اسلام، انسان نمی‌تواند نسبت به دیگر همنوعان خود بی‌تفاوت باشد خاطرنشان کرد: ما حق نداریم نسبت به اینکه شخصی در حال گناه و ظلم به خود و دیگران است بی‌تفاوت باشیم و حتما لازم است آنها را به سوی خوبی‌ها دعوت کنیم و از بدی‌ها باز بداریم.

سردار محمدرضا میرحیدری هم در این مراسم با اشاره به اینکه استان یزد از دیرباز به شهر مذهبی و دارالعباده شناخته می‌شده اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بارزی که سبب شده مردم یزد به این عنوان در کشور شناخته شوند، توجه ویژه آنها به ارزش‌های دینی و مراسمات مذهبی است که در روزهای مختلف سال در یزد برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان یزد ادامه داد: 12 اکیپ گشتی پلیس اخلاقی در مرکز استان و در هر شهرستان استان هم یک اکیپ ایجاد شده و در راستای ایجاد و حفظ امنیت اخلاقی جامعه تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١٧:٣٢

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: