صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان یزد:

طلاب و روحانیون در منابر نسبت به وقت مردم اهمیت زیادی قائل باشند 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: طلاب و روحانیون باید نسبت به وقت مردمی که پای منابر آنها نشسته‌اند دقت لازم را داشته باشند و مطالبی بیان کنند که حتی یک لحظه وقت آنها بیهوده نگذرد.

آیت‌الله محمد‌رضا ناصری یزدی با اشاره به اهمیت توجه به زمان اظهار داشت: طلاب باید به گونه‌ای عمل کنند که اهمیت وقت در آن مشاهده شود و به آن عمل کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه روحانیون در منبر باید به وقت و زمان مردم توجه ویژه ای داشته باشند افزود: روحانیون و طلاب در اعمال و کردار خود باید خدا را در نظر داشته باشند و نیت کارهایشان برای خدای متعال باشد.
وی با بیان اینکه حرف‌ها و سخنان روحانیون و طلاب باید مبتنی بر آیات قرآن کریم و روایات مستند باشد تصریح کرد: اگر به این شکل عمل شود، مردم هم مطالبی آموزنده یاد می‌گیرند و عمر مفید مردم در پای منابر تضییع نشود.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه راه و مسیری که طلاب انتخاب کرده‌اند شغل انبیا و ائمه اطهار‌(ع) است اضافه کرد: تبلیغ رسالت خدا ثواب و توفیقی است که نصیب هر شخص نمی‌شود پس باید در این راه به تمام مسائل توجه داشته باشید.
ناصری یزدی تصریح کرد: زمان و عمر مردم از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است و روحانیون نباید نسبت به این وقت و زمان بی توجه باشند چرا که انسان در هر چیزی ضرر کرد می‌تواند آن را جبران کند به غیر از عمر و زمان به ویژه اگر عمر و زمان و وقت دیگری را تلف کنیم قطعا باید پاسخگو باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه مطالعه کتب ارزشمند برای تمام افراد جامعه به ویژه برای طلاب و روحانیون که برای مردم سخنرانی می‌کنند اهمیت بسیار زیادی دارد خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در تمام عمر خود به لحظه لحظه زندگی خود و دیگران توجه داشت و به هیچ عنوان زمینه‌ای برای اتلاف وقت خود و به ویژه مردم ایجاد نمی‌کرد.
وی تصریح کرد: در همین یزد هم بزرگانی همچون حاج شیخ به وقت مردم در منابر توجه ویژه‌ای داشتند و هر کسی پای منبر این شخصیت می‌نشست بهره‌ای می‌برد و وقتش ضایع نمی‌شد.
انتهای پیام/
پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧ - ١٧:٣٢

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: