صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

مرحوم حاج شیخ غلامرضا یزدی در تبلیغ دین حریص بودند

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه مرحوم حاج شیخ غلامرضا یزدی در تبلیغ دین حریص بودند اظهار داشت: ایشان برای تبلیغ دین سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شدند ولی هیچ زمانی دست از تبلیغ بر نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: از تلاش ایشان برای تبلیغ نقل شده که برای تبلیغ به روستایی رفتند که جایی برای اسکان نداشتند و خودشان و الاغشان در یک طویله خوابیدند و با کاه‌های آنجا خودشان را در شب زمستانی گرم کردند ولی کوتاه نیامدند و فردای آن روز مردم آنجا را تبلیغ کردند.

امام جمعه یزد افزود: این استاد برجسته از هر زمانی حتی کوچک‌ترین و کم‌ترین فرصت‌هایی که به دست می‌آمد برای تبلیغ استفاده می‌کرد و حتی بعضی اوقات که می‌دیدند زمان برای بیان مسائل دینی نیست، سر سفره و برای اعضای هر خانه‌ای که نزد وی بودند سخنرانی می‌کردند و مسائل دینی را می‌گفتند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه این شخصیت برای طلاب و علما و روحانیون یک الگوی بسیار ارزنده است خاطرنشان کرد: برای جوانان هم حاج شیخ یک الگوی بسیار ارزشمند است و جوانان لازم است که از سیره زندگی چنین شخصیتی بهره‌گیری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: حاج شیخ به حدی عشق به نماز داشت که به هیچ عنوان نمی‌گذاشت فاصله‌ای بین نماز در اول وقت بیفتد و در هر زمان و هر مکان نماز را در ابتدای وقت می‌خواند.

وی افزود: هر کسی که می خواهد از سیره بزرگان درس بگیرد می‌تواند با مطالعه در ارتباط با سیره این شخصیت بزرگ بهترین راه‌ها برای زندگی خود را انتخاب کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: پسر ایشان در جوانی فوت کردند و حاج شیخ برای ایشان مراسم گرفتند ولی بر خلاف معمول که میزبان منبر نمی‌رود، حاج شیخ فرمودند که من افرادی که اینجا هستند را دیگر جایی نمی‌توانم پیدا کنم و خودم می‌خواهم منبر بروم و با وجود مخالفت برخی افراد، در روز دوم مراسم خودشان منبر رفتند.

ناصری یزدی افزود: زمان دفن دختر حاج شیخ هم که در جوانی فوت کرده بودند همزمان شده بود با نماز، و ایشان فرمودند زهرا را غسل و کفن کنید و به خاک بسپارید من به مسجد می‌روم نماز می‌خوانم و می‌آیم، بعد از نماز هم که آمدند یک فاتحه خواندند و به منزل برگشتند.

شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:٠١

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: