صفحه اصلي > اخبار   


بسیاری از کم‌فروشی‌ها با تذکر شفاهی برطرف می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در دیدار مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد با وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در ارتباط با موارد مختلف در جامعه، اظهار داشت: باید از ظرفیت رسانه‌ها و دیگر ابزارها استفاده لازم صورت پذیرد و موارد مرتبط با رسانه‌ها به آنها اعلام شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با مسئله قاچاق باید حتما به مردم اعلام لازم صورت پذیرد که مردم خودشان از رفتن به سراغ چنین کاری اجتناب کرده و نسبت به این پدیده واکنش منفی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: مسئله بعدی مسئله گران‌فروشی‌هاست که حتما باید با مغازه‌داران ارتباط برقرار شود و افرادی که اقدام به گران فروشی می‌کنند را نسبت به مشکلاتی که در این زمینه به وجود می‌آید توجیه کنیم.

ناصری یزدی افزود: در چنین جلساتی هم مسائل شرعی و هم مسائل شرعی را باید به مغازه‌داران تبیین کنیم، و در طرف مقابل دید آن‌ها را نسبت به تهدید گسترش گرانی‌ها باز کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: متاسفانه برخی افراد فکر می‌کنند اگر کالایی را گران بفروشند تنها روی همان کالا اثر می‌گذارد در حالی که این گران فروشی کم کم گسترش پیدا می‌کند و در تمام کالاها به وجود می‌آید.

وی از کم‌فروشی‌ها و کیفیت پایین در برخی محصولات انتقاد کرد و افزود: برخی محصولات را مشاهده می‌کنیم که قیمتشان خیلی تفاوتی نمی‌کند ولی هر روز نسبت به قبل وزن کمتری دارند و یا اینکه کیفیتشان پایین‌تر می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: به ویژه در ماست و محصولات لبنی که چربی خود شیر را می‌گیرند و به جای ان از روغن‌هایی از جمله پالم استفاده می‌کنند باید مراقبت بیشتری وجود داشته باشد.

ناصری یزدی افزود: لازم است که منشا چنین اقداماتی در عرصه تولید پیدا شود و جلوی آن را به روش فرهنگ‌سازی و در صورت لزوم برخورد قانونی گرفته شود.

امام جمعه یزد گفت: این چنین مواردی مصداق غش در معامله است که بسیاری از آنها هم به وسیله صحبت و نصیحت برطرف می‌شود اما آن دسته که با نصیحت و تذکر شفاهی حل نشد، حتما باید برخورد قانونی و جدی صورت پذیرد که با سلامت مردم بازی نشود.

دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:٥١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: