صفحه اصلي > اخبار   


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشتی محکم بر دهان یاوه گویان جهانی بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشتی محکم بر دهان یاوه گویان جهانی بود.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با ااشاره به اینکه تقوای الهی راهکار دستیابی انسان به سعادت اخروی و دنیوی است، اظهار داشت: زندگی انسان دارای اهداف بسیار متعالی است و باید در راستای تحقق این اهداف حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند که قلبت را با تقوا قدرت بده و آن را در برابر تفکرات شیطانی با تربیت دینی قوی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: خداوند متعال می فرماید که آن دسته از افرادی که ایمان آوردند انسان های قدرتمندی هستند چون همیشه خداوند را پشت سر خود دارند.

ناصری یزدی عنوان کرد: انسان به امید خدا و عنایت خداوند متعال زنده است، نباید بگذاریم جوان های ما بی اطلاع از مسائل دینی، هویت الهی و لطف خداوند بار بیاید و آن وقت نتوانیم آنها را در برابر تهاجم دشمن حفظ کنیم.

امام جمعه یزد گفت: وظیفه ما این است که کودکان و نوجوانان و جوانانمان را با دادن خوراک دینی به آنها در برابر وسوسه های شیطانی و اقدامات ضد فرهنگی و ضد دینی دشمنان حفاظت نماییم.

وی ادامه داد: همه ما باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم و همانطور که برای سلامت، غذا و لباس کودکانمان توجه داریم، نسبت به اخلاق، دین، تربیت و زنده کردن فطرت وی و سلامت معنوی و روح او هم دلسوزی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: تمام والدین در آخرت باید پاسخگوی تربیت دینی فرزندانشان باشند و در صورتی که به این موضوع توجه نکرده باشند، قطعا با عذاب الهی روبرو می شوند.

ناصری یزدی به ایام فاطمیه اشاره کرد و ادامه داد: بحث عبادت های حضرت زهرا سلام الله علیها، فصل مهمی در ارتباط با آن حضرت است، فصل مناجات ها و دعاهای آن حضرت هم بسیار مهم است که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند ما نمی توانیم آن را بیان کنیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در حدیثی آمده است حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه وقتی در برابر خداوند متعال به مناجات می پرداخت، نور آن حضرت در آسمان ها نور افشانی می کرد.

آیت الله ناصری: مسئولان از حضور حماسی مردم خجالت بکشند و برای رفع مشکلات تلاش کنند / انتشار

امام جمعه یزد به حضور پرشور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: مسئولان باید قدردان این حضور باشند و از وجود مشکلات برای مردم خجالت بکشند و برای رفع این مشکلات قدم بردارند.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد به راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: دست همه مردم درد نکند که سنگ تمام گذاشتند و یک عظمت بسیار بزرگ در این روز خلق کردند.

امام جمعه یزد ادامه داد: این عظمتی که مردم خلق کردند چند پیام داشت که یک پیام آن به خارجی‌ها بود که اول اقتدار ملی و اسلامی ما را به همه جهانیان ثابت کرد.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه همه دشمنان و یاوه گویان غربی و مستکبران جهان به وسیله این راهپیمایی انگشت به دهان شدند گفت: هر کسی رجز می‌خواند که مردم ایران سست شدند و نمی‌آیند و موارد مختلف دیگر در تمام اهداف خود ناکام شدند.

وی افزود: دشمن فتنه‌ها و توطئه‌های بسیاری برای خرابکاری در 22 بهمن در سر می‌پروراندند که مردم ایران با حضور پرشور و حماسی خودشان در این روز این فتنه‌ها را به صورت کامل نقش برآب کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه در زمان طاغوت بسیاری از افراد حتی از یک آجان هم می‌ترسیدند گفت: انقلاب اسلامی ایران چنان به مردم ایران عزت و جرات داده که امروز در برابر قدرتمندترین کشورهای جهان ایستادگی می‌کنند و بدون هیچ ترسی شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

امام جمعه یزد پیام دوم این حضور حماسی مردم را به مسئولان داخلی دانست و گفت: ما باید این مردم را بشناسیم و بدانیم که آنها ایمان دارند، اعتقاد دارند، بصیر، عاقل، خداجو، خداترس هستند و با وجود همه مشکلات و تهدیدها دینشان را از دست نمی‌دهند.

ناصری یزدی بیان کرد: پیام مردم به مسئولان این است که ما مشکلات داریم ولی مشکلاتمان ربطی به دین و انقلاب و رهبری ندارد، دشمن بدترین تحریم‌ها علیه ما را به مرحله اجرا رسانده ولی مردم همچنان پشت نظام و ولایت فقیه ایستاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان هم باید قدرشناس این حرکات و پشتیبانی مردم باشند و در راستای رفع مشکلات آنها قدم بردارند، مسئلوان باید از این حضور مردم خجالت بکشند و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ما باید در ارتباط با مسائل معیشتی، بیکاری‌ها، گرانی‌ها و موارد مختلف دیگری که در جامعه ما وجود دارد که بعضی از آنها مربوط به بی تدبیری و کم کاری ماست و برخی هم مربوط به فتنه‌های دشمنان است اقدام لازم انجام دهیم و این مشکلات برطرف شود.

امام جمعه یزد به کنگره شهدای سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این کنگره نماد وحدت بود و پیام مقام معظم رهبری به این همایش هم پیامی بسیار پرمفهوم و عالی بود.

ناصری یزدی به سقوط هواپیمای رژیم صهیونیستی به دست فلسطینیان اشاره کرد و گفت: این اقدام دوباره هیمنه اسرائیل را شکست و این خدشه ناپذیری حرکت‌های اسرائیل را بار دیگر از آنها گرفت، این یک عنایت خداوندی به مسلمانان بود.

شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٣٤

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: