صفحه اصلي > اخبار   


امام جمعه یزد:

انقلاب اسلامی به مردم ایران عزت و استقلال داد / پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب غیرقابل انکار است

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد امروز (6 بهمن) در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه سرنوشت انسان در آخرت همانی است که در این دنیا انجام داده است، گفت: انسان باید به این نکته توجه کند که در آخرت چه چیزی می خواهد و بر اساس آن حرکت کند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: خداوند از خلقت انسان هدف بسیار والایی داشته و این گونه نیست که انسان بدون هدف فقط چند صباحی در این دنیا زندگی می کند و بعد از آن زندگی وی به پایان می رسد بلکه این دنیا مسیری برای دستیابی انسان به هدف والای خلقت است.

امام جمعه یزد ادامه داد: امام علی علیه السلام در نامه خود به کمیل می فرمایند که پیامبر(ص) تربیت شده خدا، من تربیت شده پیامبر هستم و من مومنان را تربیت کرده ام، این سخن امام نشان دهنده آن است که صحبت های پیامبر و امام علیه علیه السلام از خودشان نیست بلکه این صحبت ها از جانب خداوند متعال است.

وی به درپیش بودن ایام الله دهه فجر اشاره کرد و با ذکر خاطراتی از حضرت امام خمینی(ره) گفت: در صورتی که در زمانهای قبل از انقلاب دقت کنیم می بینیم که در آن زمان ایران ما هیچ استقلالی نداشت و تمام سرمایه های ایران به جیب کشورهای مستکبر جهان از جمله آمریکا و انگلیس و فرانسه می رفتند.

ناصری یزدی تصریح کرد: موضوع دومی که در آن زمان وجود داشت این بود که این مردم عزت نداشتند و همیشه مردم ایران توسری خور آمریکا و دیگر مستکبران بود و شاه باید همیشه به حرفهای آنها گوش کنند.

امام جمعه یزد ادامه داد: اقتصاد ایران هم در آن زمان به صورت کامل وابسته به خارج از کشور بود و هرچه که در ایران داشتیم واردات از دیگر کشورها بود و هیچ سودی برای کشور خودمان نداشت.

ناصری یزدی اظهار داشت: پیش از انقلاب ییلاق‌های ایران جایگاه عیش و نوش حاکمان عرب و غرب بود و شاه بودجه‌های ایران را صرف عیاشی این افراد می‌کرد و خودش هم در کشورهای مختلف جهان به عیاشی مشغول بود.

وی با تاکید بر اینکه پیش از انقلاب هیچ توجهی به ظرفیت‌های بسیار پرشور نیروهای داخلی نمی‌شد، عنوان کرد: الحمدالله پس از انقلاب ما در خیلی از عرصه‌ها با وجود دشمنی‌های بسیار و تحریم‌های سنگین علیه ایران، ما توانستیم به دستاوردهای بزرگی برسیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: دشمنان پس از پیروزی انقلاب تمام توطئه‌ها از توطئه نظامی تا فتنه‌های مختلف دیگر را به کار بستند که بتوانند استقلال ایران را از بین ببرند ولی ملت ایران با پیروی از ولایت فقیه نگذاشتند دشمن به هیچ یک از اهدافش دست پیدا کند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: امروز در مباحث نظامی ما از جمله پیشرفته‌ترین کشورهای جهان هستیم و یکی از دلایلی که آنها با ما دشمن هستند این است که در مسائل نظامی و هسته‌ای به پیشرفت دست پیدا کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: به حمدالله ما در بسیاری از زمینه‌ها پیش رفتیم و توانستیم به موفقیت‌های بسیار زیادی دست ولی همچنان هم نیاز به تغییر و تحول در بسیاری از زمینه‌ها داریم.

وی به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند حفظ انقلاب از اوجب واجبات است اشاره کرد و گفت: دلیل این موضوع این است که وجود انقلاب سبب عظمت پیدا کردن ملت ایران و دیگر کشورهای اسلامی جهان است و امروز مسلمانان به واسطه وجود انقلاب در برابر کشورهای مستکبر جهان ایستادگی می‌کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: پیش از انقلاب به دلیل فعالیت‌های خفت‌انگیز شاهان طاغوتی، این که در کشوری بگوییم ایرانی هستیم برای ما خجالت داشت اما بعد از انقلاب ملت ما عظمت و اقتدار در برابر جهانیان به دست آورد.

جمعه ٦ بهمن ١٣٩٦ - ١٩:٠٣

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: