صفحه اصلي > اخبار   


امام جمعه یزد:

آمریکا، اسرائیل، انگلیس، آل‌سعود و منافقین آغتشاشات اخیر را تدارک دیدند

آیت‌الله محمد رضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه حالت‌هایی در نفس یا در روح انسان ایجاد می‌شود، اظهار داشت: گاهی انسان‌ها یا روحشان تربیت‌نشده یا غلط تربیت می‌شود، این انسان‌ها در ارتباط با گناه، معصیت و مخالفت با خدا هیچ ترسی ندارند که این حالت به نفس اماره تعبیر می‌شود.

امام‌جمعه یزد ادامه داد: خدا می‌فرماید ما در وجود شما حالتی قرار دادیم که سمت و سوی خوبی‌ها سوق دهد و نفس یا حالتی قرار دادیم به نام نفس اماره که شما را به سمت کارهای شیطانی می‌کشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطر نشان کرد: حالت معتدل نفس که به نفس لوامه معروف است از دیگر حالت‌های انسان و نفس ملامت گر عمل می‌کند به این صورت که انسان‌های پاک و صاف که تاکنون به سمت و سوی راه‌های اشتباه و شیطانی نرفتند، به‌محض انجام کار اشتباهی آن‌ها را ملامت و سرزنش می‌کند و به‌گونه‌ای باعث عذاب وجدان فرد می‌شود، این نفس اگر در انسان تقویت شود بدون شک راه سعادت انسانی را فراهم می‌سازد.

وی حالت دیگر را نفس مطمئنه برشمرد و گفت: این انسان کامل از بدی‌ها و شیطان دوری جسته و آن‌قدر در وجودش خوبی رخنه کرده که قلبش به نور خدا روشن شده و روحش به نور الهی سرشته شده است یعنی اطمینان دارد که رستگار است.

ناصری یزدی در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فتنه‌های جهان استکبار علیه جمهوری اسلامی، دین و اعتقادات، افزود: این توطئه‌ها که‌ با برنامه‌ریزی‌های مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود و منافقین تدارک دیده بودند بحمدالله با بیداری مردم ایران و کمک خدای متعال این توطئه‌ها شکست خورد.

امام‌جمعه یزد تصریح کرد: ما با این مسائل از ابتدای انقلاب تاکنون روبه‌رو بودیم، همه دیدند هرکسی با انقلاب چه در خارج و چه در داخل مقابله کرد، خدای متعال رسوایش کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه این انقلاب، انقلاب خدایی است، گفت: پشتوانه این انقلاب خدای متعال است و این کشور جمهوری اسلامی صاحبی باعظمت به نام صاحب‌الزمان دارد و روح دین، امام حسین (ع)، شهدا و ائمه در کشور زنده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال شکستن اقتدار ملت ایران هستند، اضافه کرد: آن‌ها نمی‌خواهند ملت ایران قوی و استوار باشد و در برابر زورگویی‌های آن‌ها ایستادگی کنند.

ناصری یزدی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ضعیف کردن ملت ایران در عرصه‌های مختلف مثل اقتصادی، علمی و غیره هستند، خاطر نشان کرد: آن‌ها چندین سال دنبال نابودی مردم ایران و شکست در منطقه هستند و پیروزی‌های ملت ایران را نمی‌توانند در منطقه مشاهده کنند.

امام‌جمعه یزد ضربه زدن به ایمان و اعتقادات جوانان کشور را از دیگر اهداف و توطئه دشمنان دانست و افزود: دشمنان ما ایمان جوانان را هدف گرفته و می‌خواهند آن‌ها را با فضاهای کاذب از دین و انقلاب دور کنند و در وجودشان رخنه کرده تا بتوانند آن نقشه‌های شومشان را به ثمر برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد اظهار داشت: چون دشمنان ما می‌دانند که اگر جوانان کشور انقلابی و معتقد باشند نمی‌توانند اهداف شوم خود را در کشور ما پیاده کنند به همین دلیل در این چندساله نوک پیکان حملات خود را به سمت جوانان نشانه گرفتند.

وی با بیان اینکه اکنون‌که دشمن مشاهده کرده با توطئه‌های خود به‌جایی نمی‌رسد مبارزه با ولایت را هدف گرفته‌اند، گفت: همه می‌دانند که ولایت خیمه انقلاب است و دشمن از هر دری که برای ضربه زدن به کشور وارد می‌شود به ولایت که پایگاه اصلی انقلاب است می‌رسد پس در نتیجه در تمام نقشه‌ها با شکست روبه‌رو می‌شود.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه با مردم نباید به صورت آماری صحبت کرد، افزود: باید به‌گونه‌ای در کشور کار کرد که بشود با مردم به صورت میدانی صحبت کرد.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه در ادارات باید به کارهای مردم توجه شود، گفت: زمانی که مردم در ادارات شاهد انجام کارهایشان باشد هیچ اعتراضی نمی‌کنند و باید به‌گونه‌ای که کار کنیم که رضایت مردم ملاک باشد.

يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - ١٧:٢٠

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: