صفحه اصلي > اخبار   


امام جمعه یزد:

پیروزی انقلاب در فتنه‌های مختلف به برکت وجود امام خامنه‌ای است / هدف استکبار ریشه‌کن کردن ملت ایران است

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب در فتنه‌های مختلف به برکت وجود امام خامنه‌ای است، گفت: هدف استکبار ریشه‌کن کردن ملت ایران است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و انقلاب در این زمان توطئه بزرگی علیه ملت ایران طراحی کردند و میلیاردها دلار برای آن هزینه انجام دادند، اظهار داشت: دشمن زمینه‌سازی‌های بسیار زیادی برای این توطئه انجام داد و توقع داشتند که از آن نتیجه بگیرند و به ایران ضربه وارد کرده و انقلاب و مردم را از مسیر دین و اسلام جدا کنند.

وی با اشاره به اینکه این موارد طرح‌هایی است که دشمنان در سر دارند، خاطرنشان کرد: اسلام ناب و اسلامی که در مکتب پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) وجود دارد، به هیچ عنوان با آنچه استکبار می‌خواهد همخوانی ندارد و آنها به دنبال حکومت‌هایی مثل عربستان هستند که به قول خودشان گاو شیرده برای استکبار باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: در واقع آنها کشوری می‌خواهند که همچون عربستان اگر حتی گاو هم خطاب شوند، نه تنها ناراحت نشوند، بلکه برای این خطاب میلیاردها دلار هم هزینه کند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه این همراهی آمریکا با عربستان تداوم ندارد، گفت: آل‌سعود هم قطعا روزی به سرنوشت رضاشاه دچار می‌شوند که هر زمان دیگر نتواند منافع آمریکا و دیگر کشورهای مستکبر جهان را تامین کند، کنار گذاشته می‌شود و سرنوشتی جز ذلت در پیش ندارد.

 امام جمعه یزد ادامه داد: در طول 40 سالی که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، استکبار انواع و اقسام توطئه‌ها و فتنه‌ها علیه ملت ایران را به کار بستند که ایران و ملت ایران بندگی آمریکایی‌ها و دیگر مستکبران جهان را قبول کند.

وی خواست استکبار را ذلت ملت ایران در برابر آنها دانست و افزود: آنها می‌خواهند ما را بنده خود کنند و به چپاول تمام دارایی‌های ملت ایران بپردازند و ایران را به پیش از انقلاب بازگردانند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: ملت ایران هم در برابر تمام این توطئه‌ها ایستادگی کرد و با اهدای شهدای بسیار زیادی، نگذاشتند که استکبار به هیچ یک از خواسته‌های خود در طول این سال‌ها دست پیدا کند.

ناصری یزدی یکی از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان را توطئه اقتصادی دانست و گفت: دشمن تمام تلاش خود را می‌کند که به نوعی جلوی پیشرفت اقتصادی ایران را بگیرد.

امام جمعه یزد افزود: مسئولان آمریکا بارها و بارها تاکید کردند که به دنبال ریشه کن کردن ملت ایران هستند، چنین هدف و رویکردی چگونه می‌‌تواند حمایت از مردم ایران قلمداد شود؟

وی به بصیرت بالای ملت ایران اشاره کرد و گفت: ملت ایران توطئه‌های دشمنان را در عراق، سوریه، لبنان و در تمام عرصه‌های داخلی خنثی کردند و تمام این‌ها به دلیل ایستادگی و ایثار مردم و هدایت‌های امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و دعاهای ایشان است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ملت ما همیشه باید بصیرت کامل داشته باشند و دشمن و اهداف دشمن را بشناسند و دنبال حقایق باشند و این حقیقت‌ها را از اهلش بگیرند تا بتوانند به درستی به اتخاذ تصمیم بپردازند.

ناصری یزدی دومین وظیفه ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمن پس از بصیرت بالا را صبر دانست و گفت: طبق روایات بصیر کسی است که تحمل داشته باشد و در تمام امور فکر کرده و بدون تحقیق هر مطلبی را قبول نکند بلکه به تحقیق بپردازد و از اتفاقات گذشته درس گرفته و راه درست را انتخاب کند.

امام جمعه یزد استکبار را دشمنی همیشه بیدار دانست و گفت: دشمنان انقلاب همیشه به دنبال راهکاری جدید علیه ملت ایران هستند و ما باید در برابر این اقدامات آنها همیشه هوشیار و بیدار باشیم که بتوانیم همچنان توطئه‌های آنها را نقش برآب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به حمدالله عامه مردم و مسئولان ما بیدار و هوشیار هستند و نمونه آن را در فتنه اخیر دشمن دیدیدم که بزرگان و اکثریت مردم این کشور فریب نخوردند و از آشوب‌ها حمایت نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ایستادگی زیر چتر ولایت و رهبری را عامل حفاظت از انقلاب دانست و گفت: این سایه ولایت است که ما را بیش از 38 سال است حفظ کرده و این تیزبینی‌های مقام معظم رهبری است که نگذاشت دشمن به مرزهای ما و خانه‌های ما ورود پیدا کند و با فرماندهی منطقه، دشمن را در عراق، فلسطین، لبنان و سوریه شکست داد و از کشتار میلیون‌ها مسلمان دیگر جلوگیری می‌کردند.

 وی با تاکید بر اینکه دشمن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت علیه ایران در نظر گرفته، گفت: در برنامه کوتاه مدت، دشمن به دنبال ناامن کردن ایرن است و پس از آن سعی در به جان انداختن ملت ایران در برنامه میان مدت و نهایتا براندازی انقلاب در برنامه بلند مدت دشمن دیده شده است  و ما باید همچنان در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کنیم و تمام نقشه‌های آنها را خنثی کنیم.

وی حجاب را نخستین پرده ای از دین دانست که توسط دشمنان برداشته می شود و گفت: 17 دی سالروز اقدام ضد دین رضاشاه خائن بود که به دستور غربی ها اقدام به کشف حجاب در ایران کرد.

امام جمعه یزد ادامه داد: دشمن به وسیله برداشتن حجاب کم کم ایمان و دین را از مردم می گیرد و هر مرحله از حجاب یک پرده ای در ایمان مردم است و دشمن سعی دارد این پرده ها را یک به یک از مردم ایران بگیرد.

ناصری یزدی به 19 دی سالروز قیام مردم قم اشاره کرد و گفت: در این روز بزرگ روحانیون و مردم قم علیه مطلبی که روزنامه اطلاعات علیه امام نوشته بود و به امام توهین کرده بود که به مردم ضربه وارد کند، حرکتی کردند و دشمن ناچار به کشته شدن و دستگیر کردن مردم مظلوم ایران شد و همین قیام زمینه ای برای پیروزی انقلاب را فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به تاکید های بسیار زیادی که بر استغفار در دین مبین اسلام صورت گرفته گفت: یکی از مقدمات ترویج ایمان در جامعه استغفار است و به انسان وعده داده شده که اگر در جامعه ایمان فراگیر شود، آسمان برکات خود را بر ما نازل می کند.

جمعه ١٥ دی ١٣٩٦ - ١٥:٣٥

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: