صفحه اصلي > اخبار   


صنعت خودروسازی نیازمند مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با فرماندهان و پاسداران سپاه الغدیر استان یزد

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی ایران بعد از 50 سال همچنان نتوانسته قطعات خودرو را کامل تولید کند، گفت: صنعت خودروسازی نیازمند مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با فرماندهان و پاساداران سپاه الغدیر استان یزد که به مناسبت سالروز تاسیس تیپ الغدیر انجام شد، با تبریک عید غدیر، اظهار داشت: زندگانی حضرت علی(ع) را می‌توان به سه بخش پیش از بعثت، در دوران پیامبری حضرت محمد(ص) و پس از رحلت حضرت محمد(ص) تقسیم‌بندی کرد.
وی خاطرنشان کرد: امام علی(ع) در طول 23 سال بعثت پیامبر(ص) تلاش‌ها و مجاهدت‌های بسیاری برای حفاظت و توسعه اسلام کرد به گونه‌ای که به غیر از جنگ تبوک در تمام جنگ‌هایی که در آن سال‌ها رخ داد، امام علی(ع) حرف اول و آخر را می‌زدند.
امام جمعه یزد به مجاهدت‌های امام علی(ع) در تمام این جنگ‌ها به ویژه جنگ بدر اشاره کرد و ادامه داد: در زمانی که شورای سقیفه ایجاد شد، بیان کردند چون امام علی در جنگ بدر پدران و برادران مکیان را کشته نباید حاکم مسلمانان شود، در صورتی که امام این اقدام را به دستور پیامبر(ص) و در مقابله با کافران و دشمنان اسلام انجام داده بود.
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه متاسفانه شیعه نتوانسته امام علی(ع) را آنطور که در شان آن حضرت باشد معرفی کند، گفت: امروز وظیفه همه ما است که در راستای ترویج فرهنگ امامت و ولایت و شناساندن امام علی(ع) و ائمه معصومین(ع) به همه مردم چه در داخل کشور و چه همه مردم جهان اقدم کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این اقدام به وسیله روحیه انقلابی و مدیریت جهادی امکان‌پذیر است همانطوری که به فرموده مقام معظم رهبری، امروز تمام کشور به وسیله روحیه انقلابی و مدیریت جهادی می‌تواند به پیشرفت دست پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه عدم روحیه انقلابی سبب می‌شود که همیشه به دشمن وابسته باشیم، بیان کرد: 50 سال پیش پیکان وارد ایران شد و بعد از گذشت نیم قرن، ما هنوز نتوانستیم قطعات یک ماشین را به صورت کامل تولید کنیم و به کشورهای خارجی وابستگی نداشته باشیم.
امام جمعه یزد یکی دیگر از مشکلاتی که در واسطه عدم وجود روحیه انقلابی به وجود می‌آید را عدم توجه به تعالی و پیشرفت افراد دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما افراد به عنوان کارگر در کارخانه ها شروع به کار می‌کنند و بعد از 30 سال بدون هیچ پیشرفت و ارتقایی و بدون اینکه این فرد را به یک کارآفرین تبدیل کنیم، به عنوان کارگر بازنشسته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در هر کاری که ما جدیت و تلاش و پیگیری داشته باشیم حتما به پیشرفت دست پیدا می‌کنیم و به سرعت هرچه بیشتر، وابستگی به خارج از کشور را به بهترین نحو ممکن قطع می‌کنیم اما در هر کاری که جدیت و اعتماد به نفس نداشته باشیم همیشه وابسته به غرب و خارج از کشور می‌مانیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از مدیران ما به صنایع آن طور که باید و شاید توجه نمی‌کنند و صنایعی از جمله صنعت خودروسازی ما همیشه وابسته به خارج از کشور است، این نشان می‌دهد که در این صنایع روحیه انقلابی وجود ندارد.
ناصری یزدی یکی از عرصه‌هایی که با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی به پیشرفت دست پیدا کرده را صنایع نظامی و دفاعی کشور دانست و افزود: ایران الان در بحث صنایع دفاعی در تمام دنیا زبانزد است و پیشرفته‌ترین تسلیحات جهان را بدون هیچ وابستگی تولید می‌کنیم.

دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦ - ١٣:٣٥