صفحه اصلي > اخبار   


پیام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد

بسمه تعالی


هر چیز که منتسب به حضرت آقا و مولایمان ثامن‌الحجج علیه آلاف تحیه و الثنا باشد، قرین خجستگی و مبارکی است و جشنواره‌ای که در زمینه‌های ادبی و تصویری متعلق به حضرت امام علیه السلام است، باید به طریق اولی با برکت تلقی شود.


از آنجا که ابعاد مختلف موضوعات آستان قدس رضوی متنوع و دارای اهمیت بالایی است، این چنین برنامه‌ای، باید به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شود که اولا گویای شخصیت بی‌نظیر امام معصوم و بیانگر جدیت، درایت و سنت آن امام همام باشد و ثانیا در برگیرنده ارتباطی باشد که مردم کوچه و بازار چون پروانه به دور مضجع و مرقد مراد و معشوقشان می‌گردند و خود را مرید، سرباز و جانفدای امام می‌دانند.


حضور مردم در مشهد مقدس، آستان‌بوسی آنها و دلدادگی‌شان به حضرت رضوی علیه السلام در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و فردی نباید از طراحی اصول این جشنواره دور بماند. اگر داستانی نوشته می‌شود، اگر فیلم‌نامه‌ای نگاشته می‌گردد و اگر فیلم یا انیمیشنی ساخته می‌شود، همه و همه باید مردمی در آن دیده شوند که به امامشان عشق می‌ورزند و ایشان را بزرگترین انسان در بین همه انسان‌های تاریخ و به نحوی انسان کامل می‌دانند و برایش جان نثار می‌کنند، به عبارت دیگر، امام رضا علیه السلام یعنی همه چیز ایرانیان و بدون حضرتش و بدون ائمه اطهار علیهم السلام یعنی هیچ و تهی شدن.


امیدوارم که این جشنواره برکتش را در جامعه امروزی خصوصا در ابعاد فرهنگی بروز داده و منشا تحولات فرهنگی گردد. انشاالله


محمدرضا ناصری یزدی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦ - ١٤:٢٢

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: