نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، همدلی و از خودگذشتگی اصناف و بازاریان استان یزد در مقابله با کرونا را ستودنی دانست.

ر دوران شیوع کرونا اگر تلاش و از خودگذشتگی و همکاری اصناف و بازاریان و نهادهایی نظیر ستاد اجرای فرمان امام نبود، با مشکلات بسیاری مواجه می شدیم زیرا دولتها از عهده این مشکلات به تنهایی بر نمی آیند و توطئه دشمن نیز همین بود که دولت ایران را زمین بزند اما مردم ما به میدان آمدند و همچون همیشه نقش آفرینی کردند.
وی از تلاش اصناف و بازاریان و خیران برای تامین اکسیژن بیمارستان‌ها قدردانی کرد و اظهار داشت: بی‌شک آنچه در راه خدا صرف و انفاق می شود، بر اساس وعده خداوند، چندین برابر جبران می شود و چون امید به خدا در میان اصناف و بازاریان و خیران ما وجود دارد، خداوند متعال جبران خواهد کرد.
ناصری تاکید کرد: بر اساس آیات الهی، اگر ملتی بنا را بر این بگذارند که به یکدیگر رحم کنند، خدا نیز به آنها رحم خواهد کرد و هرکس که به بنده خدا ظلم کرد، خدا او را ریشه‌کن خواهد کرد.
امام جمعه یزد عنوان کرد: مسئولان باید بیشتر به فکر اصناف باشند و حداقل در گرفتن مالیات مراعات اصناف و بازاریان را بکنند و امیدواریم کارها به نحو مطلوب پیش برود زیرا متاسفانه شاهدیم که در برخی امور سنگ اندازی می شود.
وی تصریح کرد: گاهی به نظر می رسد دست‌هایی وجود دارد که می خواهد ملت ایران را به لحاظ اقتصادی فلج کند اما امیدواریم با تدابیر رهبری و ورود قوه قضاییه و همت مسئولان، از بار مشکلات مردم کاسته شود.
ناصری، کارهای ارزشمند کسبه و بازاریان یزد را ستود و گفت: یقین بدانید که اگر برای خدا به دیگران کمک می کنید و برای خدا و سلامتی جان مردم، از کسب رزق و روزی خود می گذرید، خداوند شاهد است و پاداش آن را در نظر خواهد گرفت و امیدواریم در این مجاهدت‌ها، مشمول رحمت خدا شوید.
امام جمعه یزد، التجا به درگاه خداوند را نیز برای عبور از مشکلات و رفع بلا و بیماری بسیار موثر دانست و بیان کرد: فراگیر کردن استغفار و سفارش کردن یکدیگر به ذکر روزانه ۷۰ بار استغفار، علاوه بر تقویت روحیه معنوی، آثار ارزشمندی به دنبال خواهد داشت.

مسئول بسیج اصناف استان یزد:
تفکر بسیجی در بازار و اصناف یزد موج می‌زند

مسئول بسیج اصناف استان یزد گفت: امروز در شرایط سخت کرونا، تفکر بسیجی در بازار و اصناف یزد موج می‌زند.
اسلامی، در دیدار هیئت رئیسه اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها به مناسبت هفته بسیج با امام جمعه یزد اظهار داشت: امروز تفکر بسیجی در بازار و اصناف یزد موج می زند و بسیاری از افرادی که خود به لحاظ کسب و کار دچار مشکل شده اند و کرونا به آنها لطمه زده، با روحیه بسیجی اقدامات ارزشمندی انجام داده اند.
وی عنوان کرد: اصناف استان یزد در شرایط سخت اقتصادی که دارند، در نوبت دوم کمک مومنانه بیش از ۲۵ هزار پرس غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع کردند همچنین ۴ هزار بسته معیشتی و ۳ هزار بسته بهداشتی نیز توسط اصناف تهیه شد و در اختیار نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا قرار گرفت.
مسئول بسیج اصناف استان یزد از همدلی کسبه و بازاریان با مردم و مسئولان قدردانی کرد و گفت: این همبستگی و همدلی جای تقدیر و تشکر دارد.
رئیس اتاق اصناف استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به همراهی بسیار خوب اصناف یزد از اوایل اسفندماه سال گذشته تاکنون اظهار داشت: تورم، رونق بازار را از بین برد و از سوی دیگر شیوع کرونا مشکلات بسیاری برای اصناف و بازاریان ایجاد کرد اما با وجود اینکه درآمدی کسب نمی کردند، از نیازمندان دستگیری کردند.
علیرضا حسنی با بیان اینکه بازاریان استان یزد همواره در کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل، زلزله، کرونا و … پیشقدم بوده اند، افزود: امروز نیز کرونا جان و مال مردم را تحت تاثیر قرار داده و بازاریان یزد به رغم اینکه خود در معرض خطر هستند، سبدهای حمایتی در چند نوبت برای نیازمندان فراهم کردند.
وی، تولید ماسک، خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها را از اقداما اصناف و بازاریان یزد برشمرد و گفت: احساس مسئولیت اصناف یزد در شرایط ویژه همواره در کشور زبانزد است.
رئیس اتاق اصناف یزد تاکید کرد: در این شرایط اصناف از دولت انتظار دارند همانگونه که بازاریان با دولت و تصمیم‌های دولت همراهی می‌کنند، دولت نیز مراعات آنها را در زمینه مالیات و … بکند.