نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امر به معروف و نهی از منکر تکلیف همگانی است و مردم باید از غفلت نسبت به این فرایض خارج شوند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌های استان یزد اظهار داشت: ستاد استانی و شهرستانی امر به معروف و نهی از منکر باید طبق قانون برنامه های خود را اجرا کند و احیای این دو فریضه را در تمام ادارات در گام اول به مرحله اجرا درآورد.
وی با اشاره به اینکه احیا و سپس اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید مدنظر قرار گیرد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر، امتیاز امت اسلامی است که سایر ادیان از آن بی بهره هستند و از آنجا که این فرایض همگانی هستند، شناخت معروف ها و منکرها برای همگان ضروری است.
ناصری ادامه داد: اگر فرایض امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود، مقدمه برای اجرای سایر واجبات نیز فراهم می شود بنابراین هم وظیفه مردم و هم وظیفه حکومت‌هاست که هر کدام به سهم خود در مسئله امر به معروف و نهی ازمنکر دخالت داشته باشند.
وی ادامه داد: حکومت‌ها در مقام اجرا باید برای امر به معروف و نهی از منکر برنامه ریزی داشته باشند و مردم نیز باید نسبت به منکرها و معروف ها آشنایی داشته باشند تا این فرایض را به درستی اجرا کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: باید تلاش کنیم زمینه های منکر را در جامعه از بین ببریم و زمینه های رشد معروف را فراهم کنیم و اکنون وظیفه ستادهای امر به معروف و نهی از منکر است که این دو مهم را محقق کنند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: همگان باید خود را در برابر معروف‌ها و منکرها مسئول بدانند تا معروف‌هایی نظیر نماز جماعت، نمازجمعه و … ترک نشود.
ناصری با تاکید بر اینکه مردم باید از این غفلت و بی توجهی نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر به یکدیگر خارج شوند، اظهار داشت: باید در احیای امر به معروف و نهی از منکر تا جایی پیش برویم که همه نسبت به انجام آن احساس تکلیف کنیم.
وی ادامه داد: اینکه در کشور ما حکومت الهی تحقق پیدا کرد، معروف بزرگی است و این اتفاق مهم را امام احیا کرد و اکنون معروف‌های بزرگ دیگری در جمهوری اسلامی تحقق یافته که مهمترین آن ولایت است و باید در مقابل هجمه در برابر این معروف بزرگ دفاع کنیم.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه باید در مقابل ظلم ظالمان ایستاد، همه ما باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر مطلع باشیم و احساس مسئولیت کرده و برای آن برنامه ریزی کنیم و در این صورت، احیای امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود.
وی با تاکید بر اینکه احساس وظیفه نسبت به امر به معروف باید در جامعه ایجاد شود، تصریح کرد: این هنر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر است که باید این حس را ایجاد کند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف استان یزد:
معروف‌ها و منکرات حوزه خانواده تدوین شود
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد گفت: معروف‌ها و منکرات حوزه خانواده توسط ستادهای شهرستانی امر به معروف تدوین شود.
حجت الاسلام ابوذر صانعی در دیدار دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستانهای استان یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: تلاش، شجاعت و همت بلند برای بیان مسائل حوزه مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی هایی است که دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید از آن برخوردار باشند.
وی بیان کرد: ترویج معروف، شرایط وقوع منکر را در جامعه از بین می برد بنابراین علاوه بر تذکر منکرات، معروف‌ها را نیز در جامعه ترویج کنیم.
صانعی با اشاره به سیاست‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد عنوان کرد: رویکرد اصلی این ستاد در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر ترویج سبک زندگی اسلامی است.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد ادامه داد: در این راستا معروف‌ها و منکرات حوزه خانواده شناسایی و فهرست بندی می شود و آسیب شناسی نیز در مورد آن انجام خواهد شد تا با تدوین راهکار، ابتدا پیشگیری و سپس درمان انجام شود.
وی عنوان کرد: در همین راستا در سال آینده همایش تحکیم بنیان خانواده با محوریت امر به معروف و نهی از منکر با همکاری گروه‌های جهادی امر به معروف، طلاب و دانشگاهیان برگزار می شود.