نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن با طرح مسائلی نظیر روضه یا سلامت، شور یا شعور حسینی و ... قصد اغواگری داشت که با هوشیاری مردم ناکام ماند.

آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد ضمن قدردانی از مردم عزادار و هیئت‌های مذهبی استان به خاطر برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: توصیه اکید امام حسین (ع) به اصحابشان این بود که همواره اطاعت خدا کرده و تقوا پیشه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز در انقلاب ما دشمن بعد از اینکه از مسائل نظامی، شبهه افکنی و … نا امید شد، به دنبال تحریف و اغواگری است و مردم را فریب می‌دهد و متأسفانه در فضای مجازی شاهد این اقدامات هستیم.

ناصری ادامه داد: دشمن می‌خواهد مسئله عاشورا را کمرنگ کند و به بهانه کرونا روضه و سلامت، شور و شعور حسینی را در مقابل یکدیگر قرار دادند.

وی تصریح کرد: اینکه روضه‌ها را تعطیل کنند اغواگری است زیرا می‌شد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روضه برگزار کرد و خوشبختانه این اتفاق در یزد افتاد و مردم اجازه ندادند پرچم عزای امام حسین (ع) زمین بماند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه رعایت دستورات بهداشتی تکلیف شرعی و دینی است، افزود: مردم عزادار با رعایت این شرایط و دستورالعمل‌ها، عزاداری‌ها را انجام دادند و روضه امام حسین (ع) را ترک نکردند.

ناصری بیان کرد: هم روضه‌ها بهتر و با معنویت بیشتر و با صلابت‌تر برگزار شد و هم به مردم مواسات شد و هم زندانیان آزاد شدند و هم اتفاقات بسیار خوب دیگری افتاد که جمع اینها بسیار خوب است اما اینکه روضه تعطیل شود و هزینه آن صرف مواسات شود، درست نبود.

وی تاکید کرد: مردم در این شرایط هم گوش به فرمان رهبری بودند و هر آنچه رهبری تاکید داشتند، انجام دادند و خوشبختانه از این امتحان الهی نیز سربلند بیرون آمدیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: به معلمان و مسئولان آموزش و پرورش در مورد پرورش و تربیت دینی توصیه می‌کنم زیرا مردم و بچه‌های ما توجه بیشتری دارند و آماده دریافت آموزه‌های دینی هستند.

وی از دولتمردان نیز خواست: در قضیه کنترل قیمت‌ها جدی پای کار باشند و هوای مردم را داشته باشند و اجازه ندهند به مردم بیش از این فشار اقتصادی وارد شود.