نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مردم باید با تحلیل‌ها و مراحل علمی در مسیر انقلاب و هدایت و سعادت قرار گیرند، گفت: رسانه ها باید فطرت خدایی و قدرت تفکر و تعقل را در جامعه احیا کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای خانه مطبوعات استان یزد اظهار داشت: آرزوی هر فردی که دلسوز جامعه باشد این است که بتواند در جامعه خدمتی برای انسانیت و بشریت کند و در سیر مراحل انسانی، به مخلوقات خدا کمک کند و نتیجه ظاهری تکامل ما نیز در همین دنیاست اما ثمره کارهای ما ابدی و تمام نشدنی است و عدالت اقتضا می کند که نتایج فعالیت‌های خود را در جهان باقی ببینیم.
وی عنوان کرد: حکمت خلقت اقتضا می کند هر فردی به نتیجه کار خود برسد و اگر به دنبال عدالت هستیم، زندگی باید هدف داشته باشد اما متاسفانه امروز زندگی و هدف بشر منحرف شده و عده زیادی در مسیر تباهی گام بر می دارند.
امام جمعه یزد ادامه داد: خداوند کل الکمال است و تمام صفات پسندیده را یک جا دارد، خواسته تا بندگان نیز پله پله به کمال و تعالی دست پیدا کنند.
وی افزود: اگر برنامه های بشر به گونه ای باشد که هم خود به کمال برسد و هم جامعه را به کمال و سعادت برساند، به هدف رسیده و اقدام او مورد رضایت خداوند است و پیامبران ما همه در زمره این انسان‌ها هستند.
ناصری بیان کرد: در دنیای امروز هر فردی دارد تلاش می کند که خود را به یک دنیای مادی برساند و از فضای مادی لذت ببرد و اتفاقا اغلب این افراد تلاش می کنند سایر انسانها به تعالی و کمال نرسند زیرا تعالی این انسان‌ها مغایر با قدرت گرفتن آنهاست.
امام جمعه یزد یادآور شد: منطق استکبار نیز امروز همین است و معتقد است که اگر کشورهای اسلامی از جمله ایران رشد کنند، دیگر زیر بار حرف‌های ما نمی روند و علت اصلی دشمنی های آمریکا و استکبار جهانی با ایران و سایر کشورها از جمله لیبی، یمن، فلسطین و … به همین دلیل است.
وی عنوان کرد: انگلیسی ها از اساس همین سبک را در ایران پیاده کردند و تلاش کردند تا مردم ایران را به مسائلی سرگرم کنند که فرصتی برای پیشرفت و ترقی نداشته باشند.
ناصری تصریح کرد: استکبار جهانی با عناوینی زیبایی نظیر آزادی و حقوق بشر وارد میدان شده اما واقعیت این است که با زورگویی و ستمگری به دنبال افزایش قدرت خویش است و در این مسیر هر کشوری مقابل این ظلم‌ها بایستد، برای از میان برداشتن آن تلاش می کنند.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) از این ویژگی استکبار به خوبی آگاه شده بود و همواره به حال مردم می گریست، افزود: شخص امام نیز هرگز به دنبال ریاست و قدرت طلبی نبود و با وجود اینکه همه دنیا او را قبول داشتند، چون مسلمان واقعی بود، به هدف اصلی که همان تعالی جامعه بود، فکر می کرد.
امام جمعه یزد افزود: استکبار جهانی امروز اسلام عربستانی را می خواهد و با آن مشکلی ندارد اما با اسلام ایرانی و اسلام ناب محمدی(ص) مشکل دارد زیرا می داند که اسلام واقعی، در مقابل استکبار و زورگویی می ایستد.
ناصری تاکید کرد: امروز همه کسانی که به عنوان روحانی، مبلغ، خبرنگار و یا هر گروه و قشری می خواهند به جامعه اطلاعات دهند و جامعه را بیدار کنند و پیشرفت آن را رقم بزنند، باید ابتدا به فکر تعالی جامعه باشند و وظیفه رسانه ها این است ایمان به خدا و فطرت خدایی را در دل مردم زنده کنیم.
وی افزود: انگلیسی ها تدین، تعقل و تفکر را از جوانان و بچه های ما گرفتند و اجازه ندادند که متفکر بار بیایند و سبک درس خواندن را به شکلی رواج دادند که فقط به حفظ مطالب بسنده می کرد و اکنون رسانه ها باید قدرت تفکر و تعقل را در میان مردم و جوانان زنده کنند.
امام جمعه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به داستان‌های هجرت امام خمینی(ره) ادامه داد: امام همواره معتقد بودند که نباید مردم را در جهل و بی خبری گذاشت و تاکید داشت که مردم باید از همه چیز به طور دقیق آگاه باشند و این باید درسی بزرگ برای همه مسئولان و رسانه ها باشد.
وی تصریح کرد: رسانه ها باید این اعتماد را در مردم ایجاد کنند که آگاهی کامل به آنها می دهند و اگر غیر از این باشد، رسانه و مسئولان نزد مردم بی اعتبار می شوند و مردم به سمت رسانه های بیگانه سوق پیدا می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:
۲ پروژه بزرگ فرهنگی تا پایان سال در یزد افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از افتتاح دو پروژه بزرگ فرهنگی در یزد تا پایان سال جاری خبر داد.
مجید جوادیان زاده در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اعضای خانه مطبوعات استان اظهار داشت: در استان دو پروژه بزرگ فرهنگی وجود دارد که تلاش ما افتتاح و بهره برداری از آن تا پایان سال جاری است و در صورتی که مشکل مالی آن حل شود، به موقع بهره برداری خواهد شد.
وی عنوان کرد: تالار مرکزی یزد در امامشهر، شامل سه سالن بزرگ و فضاهای آموزشی است و یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی استان به شمار می رود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت خانه مطبوعات اظهار داشت: خانه مطبوعات یک نهاد صنفی و رسانه ای است که بخش عمده ای از وظایف و فعالیت هایی که قبلا توسط ارشاد انجام می شد را اکنون بر عهده گرفته است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸۳ رسانه شامل رسانه های برخط و غیر برخط، روزنامه، مجله های تخصصی، ماهنامه و هفته نامه محلی و سراسری در استان یزد مشغول فعالیت هستند.
جوادیان زاده از برگزاری جشنواره هایی برای ایجاد رقابت بین رسانه ها خبر داد و بیان کرد: اکنون این جشنواره ها بنابر اقتضای شرایط استان و نیاز استان به تولیدات رسانه ای، با موضوعات ویژه به صورت فصلی برگزار می شود.
در این دیدار همچنین مدیر و رئیس خانه مطبوعات استان یزد نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد پرداختند.