نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: یکی از آفت‌های مهمی که امروز مسئولان کشور ما به آن دچار شده اند، سستی رأی و عدم جدیت در پیگیری برنامه‌ها و اجرای طرح‌هاست.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان یزد به مناسبت هفته نیروی انتظامی ضمن تقدیر از تمام تلاش‌های نیروی انتظامی اظهار داشت: ضروری است برای پیشرفت جامعه سه خصلت مورد تاکید امام صادق(ع) را داشته باشیم و نیروی انتظامی نیز این سه ویژگی بسیار مهم را در تمام امور مدنظر قرار دهد.
وی با اشاره به حدیث ثَلَاثٌ ‌یَحْجُزْنَ الْمَرْءَ عَنْ طَلَبِ الْمَعَالِی قَصْرُ الْهِمَّةِ وَ قِلَّةُ الْحِیلَةِ وَ ضَعْفُ الرَّأْی افزود: امام صادق (ع) می فرمایند که سه چیز آدمی را از رسیدن به کمال باز می دارد؛ کم همتی، ناپختگی و سستی رأی بنابراین برای رسیدن به کمال باید همت بلند و اراده قوی و برای رفع مشکلات، راهکار داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی کشور ما، همت بلند را از نیروها گرفته است، افزود: انگلیسی‌ها با سیستم آموزشی که وارد کشور کردند، قدرت تفکر و خلاقیت را از ما گرفتند و این امر سبب شد تا در برخی صنایع شاهد باشیم که نیرویی ۳۰ سال با یک دستگاه کار کند، اما همت نکند و خلاقیت به خرج ندهد تا نحوه عملکرد این دستگاه را آموزش ببیند یا بتواند قطعات آن را بسازد.
ناصری ادامه داد: یکی از نیازهای اصلی کشور ما امروز، ارائه راهکار برای حل مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی است و اگر راهکار نداشته باشیم، نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت همچنانکه امروز به جای راهکار پیدا کردن، اجناس را گران می کنند.
امام جمعه یزد عنوان کرد: امروز کشور ما با مشکلاتی مواجه است اما برخی مسئولان راهکار و درمان درد را از کشورهایی می خواهند که خودشان این مشکلات را برای ما ایجاد کرده اند در حالی که درمان این دردها در داخل کشور است.
وی با اشاره به اینکه امروز چشم تمام آزادی خواهان جهان به انقلاب اسلامی است، گفت: ما همه سختی ها را پشت سر گذاشته ایم و اگر بتوانیم با حرکت جهادی و انقلابی این مشکل را نیز حل کنیم، دیگر دشمن ناچار می شود ما را رها کند.
ناصری تاکید کرد: این عقلانیت نیست که خود را دست دشمن بسپاریم و به دشمن مجال دهیم که اهداف خود را در کشور ما پیاده کند و میدان را خالی کردن، عقلانیت نیست و این به معنای ترس و فرار است و عقلانیت یعنی اندیشیدن راهکار درست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ادامه داد: دشمن تبلیغات می کند و خود را بزرگ جلوه می دهد تا از آن بترسیم اما نباید ترسید و میدان را خالی کرد بلکه باید با راهکار درست و اتخاذ تدابیر اساسی، از مشکلات عبور کنیم.
وی، سستی رای را یک آفت دانست و گفت: این آفت اکنون گریبانگیر مسئولان شده زیرا نمی توانند با قطعیت تصمیم بگیرند و آن را اجرا کنند.
ناصری عنوان کرد: اینکه دستوراتی از مقام‌های بالا صادر می شود اما در رده های پایین‌تر متوقف می شود، نشان از سستی رای دارد زیرا برای اداره کشور باید تصمیم را با جدیت پیگیری کرد.
وی تصریح کرد: امروز مسئولان ما باید با جدیت تصمیم بگیرند که گرانی را برطرف کنند، مشکلات صنعت به ویژه قطعه سازی را رفع کنند و بسیاری تصمیم‌های جدی دیگر بگیرند و با جدیت نیز آن را اجرا کنند.
ناصری تاکید کرد: اگر استقامت کنیم، به طور قطع خداوند متعال نیز به ما کمک خواهد کرد و در ادامه مسیر، مشکلات کمتری نیز خواهیم داشت.

فرمانده انتظامی استان یزد:
ورود جدی پلیس یزد به مقابله با سگ گردانی و جولان موتورهای سنگین در خیابان‌ها

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه ایجاد مزاحمت برای مردم هیچ توجیه عقلانی ندارد، گفت: پلیس در زمینه مقابله با سگ گردانی و مقابله با جولان موتورهای سنگین به صورت جدی ورود کرده است.
سردار عباسعلی بهدانی فرد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت هفته نیروی انتظامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای نیروی انتظامی اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط اربعین امام حسین (ع) و دهه آخر صفر، هفته ناجا که طبق تقویم رسمی کشور در روز ۱۳ مهرماه بود امسال از ۲۷ مهرماه آغاز شد.
وی عنوان کرد: ۱۲۴ برنامه محوری در استان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا می‌شود که ۹۰ درصد این برنامه‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و بقیه در حوزه عمرانی است.
بهدانی فرد از جمله این برنامه‌ها به دیدار به ائمه جمعه استان یزد، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و بازنشستگان ناجا، عیادت از بیماران، تجلیل از مدافعان سلامت، افتتاح مرکز آموزشی سربازان و … است.
فرمانده انتظامی استان یزد یادآور شد: مرکز آموزش سربازی به منظور تأمین کمبود نیروی انسانی همچنین مشکلات اعزام سربازان متأهل به سایر استان‌ها برای نخستین بار در استان یزد راه اندازی شد که اولویت جذب در این مرکز، سربازان غایب هستند که امیدواریم این اقدام تشویقی برای خودمعرفی سربازان غایب باشد.
وی همچنین از اجرای طرح طوبی در مراکز خرید یزد خبر داد و گفت: این طرح در راستای ارتقای امنیت اجتماعی اجرا می‌شود ضمن اینکه طرح ارتقای امنیت اجتماعی هم در مقوله ترافیکی و هم انتظامی با قوت در حال پیگیری است.
بهدانی فرد از ورود نیروی انتظامی به پیشگیری و مقابله با سگ گردانی در خیابان‌ها و اماکن عمومی و ایجاد مزاحمت برای مردم و حرکت موتورهای سنگین در سطح خیابان‌های یزد خبر داد.
وی از راه اندازی قرارگاه برخورد با اراذل و اوباش در سطح ملی خبر داد و یادآور شد: این قرارگاه در استان یزد نیز تشکیل شد و گرچه در یزد کمتر با بحث اراذل و اوباش مواجه هستیم اما افراد شرور شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان یزد از وقوع چند فقره زورگیری و ورود افراد به منزل افراد مسن و به سرقت بردن طلا و جواهرات آنها خبر داد و بیان کرد: مجرمان در کمترین زمان ممکن توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
وی همچنین از استقرار پلیس در بافت قدیمی شهر یزد خبر داد و افزود: به منظور مقابله با هنجارشکنی و بی حجابی و ایجاد مزاحمت برای افراد، پلیس به صورت موقت در بافت تاریخی مستقر شده و در صدد ایجاد فضایی در شأن پلیس برای استقرار دائم نیروها به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی هستیم.
فرمانده انتظامی استان یزد اظهار داشت: یک مرکز آموزش دائم نیز در شهرستان بافق پیش بینی شده که در هفته ناجا با عنوان مرکز آموزش شهید صدوقی کلنگ زنی می‌شود.
وی، وضعیت امنیت استان یزد را در شرایط خوبی ارزیابی کرد و گفت: با همکاری سپاه، استانداری و سایر دستگاه‌ها، استان یزد اکنون در وضعیت مناسبی به لحاظ امنیت قرار دارد به نحوی که در بحث وقوع قتل استان سی و یکم، در زمینه نزاع‌های دسته جمعی استان سی‌ام، در جان باختگان تصادفات استان بیست و هفتم، در سرقت‌ها استان بیست و یکم و در زمینه کشف مواد مخدر استان هفتم در کشور هستیم.
فرمانده انتظامی استان یزد در این دیدار همچنین به تشریح آمار کشفیات موادمخدر، کالاهای قاچاق، کشفیات سرقت، کالاهای احتکار شده و … پرداخت.