نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مقابله با تحریم باید شهر به شهر و استان به استان انجام شود، گفت: تمام مردم و مسئولان برای خنثی کردن تحریم‌ها به میدان بیایند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار امام جمعه و مسئولان شهرستان ابرکوه که به مناسبت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به این شهرستان همچنین ارائه گزارشی از وضعیت رسیدگی به سیل‌زدگان ابرکوه انجام شد، اظهار داشت: باید توجه داشت کار احداث مسکن برای سیل‌زدگان هر چه سریع‌تر آغاز شود و به سرعت به پایان برسد تا مردم به سرعت در خانه‌ها خود اسکان پیدا کنند.
وی با بیان اینکه در سایر زمینه‌ها نیز باید رفع مشکلات، اولویت‌بندی شود افزود: همه باید تلاش کنند تا کمک‌ها به دست اهل و آسیب‌دیدگان واقعی برسد.
ناصری در مورد خسارات وارد شده به قنوات و احشام نیز بیان کرد: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) انجام شده و دست‌اندرکاران پیگیری رسیدگی به خسارت دیدگان سیل ابرکوه، موضوع را از این طریق دنبال کنند.
امام جمعه یزد در مورد مشکلات سییل‌بندها نیز عنوان کرد: این موضوع باید با جدیت توسط بخشداران و فرماندار دنبال شود و تا همه دستگاه‌ها برای کمک و خدمت رسانی در میدان هستند، مشکلات این بخش نیز حل و فصل شود.
وی، سدسازی و مرمت سیل‌بندها و تخریب سازه‌هایی که سبب انحراف روان‌آبها به سمت شهر شده را از اولویت‌های بسیار مهم و پیشگیرانه برشمرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رهبری به استان یزد در سال ۸۶ و سفر ایشان در ۱۵ دیماه به ابرکوه عنوان کرد: این سفر بسیار پرخیر و برکت بود و مصوبات آن با جدیت پیگیری شد و امیدواریم شرایط به نحوی پیش برود که دوباره شاهد حضور پر خیر و برکت ایشان در استان یزد باشیم.
ناصری با بیان اینکه کشور ما امروز در بحران است و با انواع تهدید و تحریم و تحریف دست به گریبان است، افزود: همه باید تلاش کنیم با خودکفایی و توسعه دانش و پژوهش در عرصه‌های مختلف صنعتی، دفاعی، معدنی، پزشکی و … شرایط پیشرفت کشور را فراهم کنیم.
وی با تاکید بر ورود دانش بنیان‌ها به عرصه‌های مختلف، تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید در این زمینه جدی‌تر و پیگیرانه‌تر از قبل ورود کنند.
امام جمعه یزد تصریح کرد: همه مردم و مسئولان باید برای خنثی کردن تحریم‌ها، شهر به شهر و استان به استان پای کار بیایند و هر شهرستانی تصمیم بگیرد نیازهای خودش را تامین کند به عنوان مثال در زمینه تامین خوراک دام، هر شهرستان باید به نحوی عمل کند که خوراک مورد نیاز دام خودش را تامین کند.
وی همچنین بر توسعه صنعت به ویژه صنایع پاک و اشتغالزا تاکید کرد و گفت: صنعت پوشاک از جمله این موارد است که با سرمایه گذاری کم و اشتغالزایی بالا می تواند علاوه بر رفع نیاز کشور به واردات پوشاک، زمینه اشتغال افراد بسیاری را نیز فراهم کند.

با حضور امام جمعه و مسئولان ابرکوه انجام شد؛
تجدید میثاق با نماینده رهبری در یزد به مناسبت ۱۵ دی‌ماه

همزمان با ۱۵ دی‌ماه، سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان ابرکوه، امام جمعه و مسئولان این شهرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار و تجدید میثاق کردند.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه ابرکوه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه آیت‌الله ناصری از یادگاران امام خمینی(ره) هستند و باید بهره‌های کامل‌تری از حضور ایشان ببریم، اظهار داشت: امروز ۱۵ دی، سالروز ورود مقام معظم رهبری در سال ۸۶ به ابرکوه است که بعد از سفر امام رضا(ع) در سال ۱۹۵ هجری شمسی به ابرکوه در مسیر خراسان، دومین سفر ولایی در تاریخ این شهرستان به شمار می‌رود.
وی بیان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا نتوانستیم مانند سال‌های گذشته این روز را گرامی بداریم اما زیبنده‌ترین تصمیم این بود که به مناسبت سفر رهبری، دیداری با نماینده ایشان در استان یزد داشته باشیم.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع سیل در شهرستان ابرکوه در آذرماه گذشته و سفر آیت الله ناصری، امام جمعه یزد به ابرکوه برای رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان عنوان کرد: سفر ایشان و شرکت در جلسات ستاد بحران ابرکوه، مصوباتی داشت که بخشی از آنها اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه در مسیر احداث مسکن برای سیل‌زدگان مشکلاتی وجود داشت که در حال رفع است، افزود: از همکاری دستگاه قضایی، دادستان ابرکوه و مسئولان اجرایی این شهرستان به ویژه در راستای تخریب خاکریزهایی که غیرقانونی یا غیرکارشناسانه احداث و سبب انحراف روان‌آبها و ایجاد خسارت به خانه‌های مسکونی شده بود، قدردانی کرد.
گفتنی است؛ در این دیدار معاون فرماندار ابرکوه، بخشداران، اعضای شورای شهر ابرکوه و مهردشت، فرمانده سپاه ابرکوه، فرمانده انتظامی ابرکوه، دادستان این شهرستان و جمعی از مسئولان این شهرستان حضور داشتند.