نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به تحرکاتی که دشمن در شرایط کنونی به منظور ایجاد ترس در مردم آغاز کرده است، گفت: نیروهای بسیج در طول این هفته جوانان را نسبت به این تحرکات آشنا کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از فرماندهان سپاه الغدیر استان یزد به مناسبت هفته بسیج با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم در آیه يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم وعده داده که هرکس خدا را یاری کند، خدا یاری‌اش می کند، اظهار داشت: این وعده الهی باید ملاک عمل ما باشد و تلاش ما یاری خدا و دین خدا، نصرت بندگان و یاری حق باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های یکپارچه‌ای که در محلات برای مقابله با کرونا آغاز شده است، افزود: در استان یزد همه افرادی که مشغول به کار در حوزه مقابله با کرونا هستند، انسجام و یکپارچگی خوبی در خدمت به مردم و یاری رساندن به آنها دارند.
ناصری با گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به برنامه های این هفته در استان یزد از جمله آغاز برنامه های فرهنگی کنگره بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد عنوان کرد: ختم ۴ هزار قرآن و سایر اقداماتی که به نیابت از ۴ هزار شهید استان برگزار می شود، حرکات بسیار ارزشمند است.
امام جمعه یزد همچنین با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در صحیفه امام در مورد بسیج و بسیجی بیان کرد: امام معتقد بودند که بسیج هر کجا باشد، آبادی خواهد آورد و این سخنان امروز محقق شده و بسیجیان نیز این سخنان ارزشمند را مرور کرده و فراموش نکنند که بسیج چه جایگاهی از نظر امام راحل داشته است.
ناصری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بسیج را یک فرهنگ دانسته اند و گفته اند که بسیجی یعنی پیشرو بودن در همه عرصه های اساسی زندگی و به صحنه و میدان آمدن، عنوان کرد: میدان مدنظر رهبری، میدان چالش های اساسی و حیاتی است که البته منحصر به جنگ و دفاع نمی شود.
وی تاکید کرد: بسیج باید همگانی و گسترده شود و در شرایط موجود که دانشجویان و اصناف و دانش آموزان و … به دلیل شیوع کرونا پراکنده شده اند، بسیج و روحانیت باید برنامه ریزی کنند تا جوانانی که سردرگم در فضاهای مجازی هستند را دریابند.
امام جمعه یزد اظهار داشت: باید با انجام یک برنامه ریزی درست، این جوانان به تدریج و با تعداد کم در مساجد و پایگاه های بسیج هر محله با رعایت دستورالعمل ها جمع شده و نسبت به مسائل روز آگاه شوند.
وی با اشاره به انتخابات آمریکا عنوان کرد: دشمن در این شرایط برنامه ریزی‌هایی دارد که از آن جمله می توان به ایجاد ترس در بین جوانان اشاره کرد به نحوی که می خواهند ترس از راه افتادن جنگ را به دل جوانان و مردم بیاندازند.
ناصری تاکید کرد: باید در این جمع های محله ای، آنها را هوشیار کنیم و به آنها روحیه دهیم که دشمن ضعیف‌تر از اینهاست و در مقابل ما کاری نمی تواند انجام دهد زیرا خدا با ماست.
امام جمعه یزد ادامه داد: دشمن همچنین تلاش می کند ما را نزد خودمان کوچک جلوه دهد و بدترین اتفاقی که برای یک ملت ممکن است رخ دهد، این است که خود را باور نکنند و خویش را کوچک بشمارند.
وی تصریح کرد: بسجیان باید باور کنند که خدا با آنهاست و هر چه اراده خدا باشد همان می شود و کسی را یارای مقابله با اراده خداوند نیست بنابراین جوانان از این تحرکات و حرف‌ها نترسند اما مراقب باشند و هرگز اتکا و التجا به خدا و حفظ انسجام را فراموش نکنند.
ناصری همچنین تاکید کرد: در برنامه های هفته بسیج از رشادتهای دوران دفاع مقدس برای جوانان گفته شود و وصیت نامه ارزشمند شهدا بازخوانی شود و در این بین وصیت نامه شهید سردار سلیمانی همچنین وصیت نامه امام خمینی (ره) مورد توجه جدی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه فراگیر کردن استغفار عمومی تاکید کرد و گفت: از فرصت هفته بسیج برای این مهم استفاده شود امید که خداوند متعال بر اساس وعده ای که در قرآن کریم داده، بلا را به واسطه استغفار از کشور ما دور کند.
ناصری اظهار داشت: شایسته است مسئله همگانی شدن استغفار در کنار مواسات در نظر گرفته شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:
برنامه‌های چهل‌گانه کنگره ملی شهدا در یزد آغاز می شود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: همزمان با نخستین روز از هفته بسیج، برنامه های چهل گانه کنگره ملی شهدا در یزد آغاز می شود.
سردار رضا پورشمسی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت هفته بسیج با اشاره به اینکه ویروس کرونا در استان یزد وضعیت سخت و پیچیده ای به وجود آورده است، اظهار داشت: بسیاری از برنامه هایی که برای هفته بسیج پیش بینی شده بود، به همین دلیل دچار محدودیت شده است.
وی با اشاره به اینکه سمت و سوی برنامه های هفته بسیج امسال متناسب با فضای موجود در استان پیش بینی شده است، افزود: رویکرد ما خدمت رسانی به مردم و تسهیل شرایط سخت بهداشتی است که امروز در جامعه ما جاری و ساری است.
پورشمسی با اشاره به روزشمار هفته بسیج که از ۳۰ آبان آغاز می شود و تا ششم آذرماه ادامه دارد، عنوان کرد: تلاش ما این است که یک برنامه منسجم استانی در هر روز از هفته بسیج اجرا شود که روز ۳۰ آبان‌ماه، برنامه های چهل گانه ستاد کنگره بزرگداشت شهدا آغاز خواهد شد.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: در این راستا طرح تلاوت ۴ هزار ختم قرآن کریم و ۴ هزار چله زیارت عاشورا فردا در بیت امام جمعه یزد آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه در قالب برنامه های ستاد کنگره شهدا، به ازای هر شهید استان یزد، ۴۰ برنامه شاخص اجرا می شود، افزود: پوستر این برنامه های معنوی در نخستین روز از هفته بسیج رونمایی خواهد شد.
پورشمسی از اجرای طرح اهدای ۴ هزار واحد خون و پلاسما به عنوان یکی از برنامه های ویژه چهل گانه کنگره یاد کرد و گفت: این برنامه روز شنبه، اول آذرماه اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری و رونمایی از سامانه مردمی حل مسئله با حضور گروه های علمی مستقر در پایگاه های حوزه مقاومت نیز برگزار می شود و این گروه ها، دستاوردهای خود را در حوزه علم و فناوری مطرح می کنند.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد عنوان کرد: رونمایی از تولیدات فرهنگی و هنری با محوریت کنگره ۴ هزار شهید استان یزد نیز برگزار می شود که در این راستا ۴ هزار محتوای فرهنگی برای بارگذاری در فضای مجازی متناسب با مبانی انقلاب اسلامی تولید شده و ۲۲۰ گروه در کل استان در این رویداد بزرگ مشارکت می کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۰ گروه سرود در استان فعالیت می کنند، گفت: به منظور انسجام بخشی این گروه ها و بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه سرود و جایگزینی آن با کنسرت‌ها، در هفته بسیج خانه سرود در حسینیه ثارالله راه اندازی می شود.
پورشمسی همچنین به تشریح سایر برنامه های هفته بسیج پرداخت و تاکید کرد: بسیج همچنین به صورت محله محور به مقابله با کرونا و رسیدگی به مردم و آسیب دیدگان کرونا خواهد پرداخت و ۸۲۰ مسجد به عنوان پایگاه های پیشگیری و مقابله با کرونا به ارائه خدماتی از جمله کمک به اصناف برای کنترل زمان باز شدن مغازه ها، تشکیل نقاهتگاه محلی، پایش محله ای به صورت خانه به خانه خواهند پرداخت.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر:
۱۲ امام روستا برای توسعه خدمات بسیج در روستاها مستقر شدند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر با اشاره به خدمات گسترده ای که بسیج و سپاه در حوزه کرونا ارائه می کنند، گفت: ۱۲ امام روستا نیز برای توسعه این خدمات در روستاها مستقر شدند.
حجت الاسلام علی گندمی در دیدار فرمانده سپاه الغدیر و جعی از فرمانده سپاه الغدیر با امام جمعه یزد به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در بحث تمرکز بخشی و انسجام بخشی نیروهای مسلح در استان انجام شده و دبیرخانه مشترک نیروهای مسلح استان نیز در همین راستا شکل گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح مردمی امدادگران و حافظان سلامت در استان یزد عنوان کرد: در کمتر استانی چنین طرح‌هایی با محوریت بسیج و مساجد شکل گرفته و اینکه امروز ۸۲۰ مسجد کار رسیدگی به مردم و مقابله با ویروس کرونا را انجام می دهند، اتفاق بزرگی است.
گندمی با اشاره به اینکه این هنر امام خمینی (ره) بود که مساجد را به سنگر تبدیل کردند، افزود: در دوران انقلاب اسلامی، مساجد سنگر مبارزه، در دوران دفاع مقدس، مساجد سنگر دفاع و در دوران شیوع کرونا نیز مساجد به پایگاه مقابله و پیشگیری ازاین ویروس تبدیل شده اند.
وی با اشاره به اینکه مساجد در مقطعی کارکرد اصلی خود را از دست داده بودند، افزود: اکنون اگر همه همت کنند دیگر دغدغه ای در زمینه مسجد نداریم و می توان در حوزه مسجد محوری کارهای بزرگی انجام داد.
گندمی از تلاش های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز قدردانی کرد و گفت: تشکیل ستاد مردمی امدادگران و حافظان سلامت با محوریت مساجد و نیروهای بسیج نیز از تدابیر بسیار خوبی بود که یزد در اجرای آن سرآمد است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر همچنین از انتخاب و اعزام ۱۲ امام روستا به روستاهای مناطق مختلف استان یزد خبر داد و گفت: خدماتی که بسیج در محلات در قالب پیشگیری از کرونا ارائه می دهد، توسط این افراد به روستاها تعمیم داده می شود.