امام جمعه یزد با اشاره به اینکه افرادی همچون سردار سلیمانی‌ها و شهید تهرانی‌مقدم‌ها انسان‌های شجاع و دارای قدرت تعقل و تفکر قوی بودند، گفت: سطحی‌نگری در مکتب این شهدا جایگاهی ندارد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیر و فعالان موسسه شهید تهرانی مقدم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی همچنین شهید تهرانی مقدم که تحول بزرگی در صنایع دفاعی ایجاد کرد، اظهار داشت: همت بلند، نظربلندی و آینده‌نگری، بزرگ اندیشی و درک عظمت خداوند متعال، وجه مشترک این شهداست.
وی عنوان کرد: اتصال به خدا و اتصال به ولایت، ویژگی شهدایی همچون شهید تهرانی مقدم بود که به جای وابستگی به بندگان خدا، به خدای متعال تکیه کردند و هرگز امیدی به دیوار در حال فرو ریزی آمریکا نداشتند.
امام جمعه یزد ادامه داد: کسانی که به آمریکا تکیه می‌کنند، گویی به یک دیوار در حال فرو ریزی تکیه کرده‌اند که به تعبیر قرآن کریم، اینها به لانه عنکبوت تکیه کرده‌اند.
وی با اشاره به رشادت‌هایی که سردار سلیمانی و شهید تهرانی مقدم و سایر شهدا در راه رفاه و تعالی مردم انجام دادند، بیان کرد: اینها هرگز برای بنده خدا بد نمی‌خواهند زیرا عاشق خدا و دین خدا هستند و کسی که عشق به خدا و دین و ولایت دارد، بندگان خدا را نیز دوست دارد.
ناصری ادامه داد: اینها برای آسایش و امنیت بندگان خدا فارغ از دین و نژاد و قومیت آنها، از جان خود هم دریغ نکردند و همواره در مسیر رضایت خدا قدم برداشتند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد، شجاعت را یکی از صفات بندگان خوب خدا دانست و گفت: این ویژگی هم در امام و هم در شاگردان ایشان وجود داشت و اگر قرار بود فردی همچون حاج قاسم سلیمانی شجاع نباشد، با هلی‌برد به قلب شهر محاصره شده توسط دشمن نمی‌رفت تا محاصره را بشکند.
ناصری با بیان اینکه این افراد از غیر خدا نمی‌ترسند، تصریح کرد: خداوند متعال نیز به اینها قدرت می‌دهد که در مسیر خود با اطمینان خاطر قدم بردارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در موسسه شهید تهرانی مقدم، عنوان کرد: استقلال و تقویت قدرت تفکر و تعقل از مواردی است که باید در این مجموعه با نگاه ویژه به آن پرداخته شود زیرا شهید تهرانی مقدم یک پژوهشگر، محقق و دانشمند بود و اگر صاحب تفکر نبود، به عنوان پدر صنعت موشکی ایران شهرت نمی‌یافت.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه افرادی همچون سردار سلیمانی‌ها و شهید تهرانی‌مقدم‌ها انسان‌ها شجاع و دارای قدرت تعقل و تفکر قوی بودند، گفت: سطحی‌نگری در مکتب این شهدا جایگاهی ندارد.
ناصری با اشاره به اینکه با سیاست‌های کثیف انگلیسی‌ها قدرت تفکر و تعقل و تدین به تدریج از سیستم آموزشی ما حذف شد، افزود: اکنون نیز تبعات این پدیده در فضای مجازی مشاهده می‌شود و می بینیم که عده‌ای بدون تفکر، القائات مطرح شده در فضای مجازی را می‌پذیرند و قدرت تشخیص درست از نادرست را ندارند.
وی تصریح کرد: باید فرزندان این مرز و بوم را از ابتدا محقق و متفکر تربیت کنیم تا بتوانیم در آینده شاهد رشد افرادی همچون شهید تهرانی مقدم با روحیه ولایی باشیم.
حجت الاسلام حمیدرضا قنبری دیناروند، مدیر موسسه شهید تهرانی مقدم نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اهداف این موسسه پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌های این موسسه تاکنون در ۱۰ استان کشور پیاده سازی شده است.