نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امروز نیاز است در مقابل حرکت‌های موذیانه و انحرافی دشمنان، محتواهای غنی مکتب اهل‌بیت(ع) را با قالب‌های هنرمندانه تولید و در فضای مجازی منتشر کنیم.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در مراسم اختتامیه مسابقه بین المللی کتابخوانی هفت شهر عشق، از این برنامه به عنوان یک ابتکار جالب و کار ارزشمند یاد کرد و اظهار داشت: تعلیم و تعلم، پیشرفت و تکامل بشر بسیار مورد تاکید و توجه است و مقدمه همه اینها، آگاهی و معرفت است و اگر کسی در این مسیر قدم برندارد، به سرمنزل مقصود نخواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه قرار گرفتن در مسیر تکامل و سعادت، برنامه اسلام برای بشر است، افزود: تعلیم و تعلم در هر زمان، ابزار و مقتضیات خاص خود را نیاز دارد و نمی‌توان به این حوزه نگاهی بسته داشت زیرا در این صورت، پیشرفت محقق نخواهد شد.
ناصری عنوان کرد: هرچه بتوانیم در مسیر تعلیم و تعلم، تربیت اسلامی و طی مسیر کمال، همراه جامعه و ابزارهای جامعه به پیش برویم، موفق‌تر خواهیم بود زیرا جامعه گرچه به ظاهر گسترده شده اما از نظر ارتباطات و اطلاعات، کوچک و به یک دهکده جهانی تبدیل شده است.
امام جمعه یزد بیان کرد: امروز در دنیای ارتباطات می توان بسیاری از اموری که انجام آن در گذشته غیرممکن بود را به راحتی انجام داد بنابراین باید همراه با علم روز به پیش برویم.
ناصری یادآور شد: امروز دنیای غرب تمام تبلیغات خود را بر تغییر و تحول انسان‌ها و انحراف جامعه از مسیر انسانیت به مسیر مادیات متمرکز کرده و تلاش می‌کنند که انسان‌ها از مسیر فطرت خدایی دور شوند.
وی تصریح کرد: در تمام دنیا، رقبا با تمام ابزار خود استفاده کرده و به زندگی افراد ورود کرده‌اند و در حال اثرگذاری هستند و ما مسلمان‌ها و به ویژه شیعیان در چنین شرایطی باید وارد میدان شویم.
امام جمعه یزد ادامه داد: حوزه‌های علمیه و ارگان‌های فرهنگی در نظام اسلامی و انقلابی نباید به این مسائل بی‌تفاوت باشد و دست روی دست بگذارند تا دشمنان با حرکات موذیانه و مخرب، به قلب و ذهن جوانان ما نفوذ کنند بلکه باید تلاش کنند جوانان را متوجه و بیدار کنند و به زندگی آنها هدف و انگیزه و امید بدهند.
ناصری تصریح کرد: امروز ما نیز راهی غیر از این نداریم که از ابزارهای روز دنیا استفاده کرده و مطالب را به گوش جوانان و مردم برسانیم زیرا امروز دنیا تشنه معارف اسلامی و تشنه حقیقت است اما محتوا در اختیار ندارد و ما باید از ظرفیت فضاهای جدید استفاده کرده و محتواهای غنی که در مکتب اهل‌بیت(ع) وجود دارد را در قالب‌های جذاب در اختیار افراد قرار دهیم.
وی عنوان کرد: محتواسازی با شکل و قالب جذاب، نیازمند نگاه هنرمندانه است و باید به این شکل، محتواهای قوی و خوب موجود در کتب دینی و ادبی خود را در دسترس همه مردم دنیا قرار دهیم هماهنگونه که در دنیا از این ابزار استفاده می شود اما به جای محتوای موثر و مفید، مسائل خرافی و شبهات و مسائل خلاف واقع در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.
ناصری تاکید کرد: دنیا تشنه و طالب معارف است و فطرت خداجویی زنده شده و یک تلنگر و راهنما نیاز است که این ذهن‌ها را جذب کند بنابراین باید در این مسیر قدم برداریم و به طور قطع، کتاب می‌تواند در این راستا بسیار اثربخش باشد.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه یکی از وظایف و ماموریت‌های رایزنان فرهنگی، آگاهی بخشیدن به مردم سایر کشورها نسبت به منویات امام و رهبری، تبلیغ اهداف و ویژگی‌های انقلاب برای مردم از طریق محتواهایی نظیر کتاب و مجله و … است، اظهار داشت: اکنون جای خالی برنامه‌های فرهنگی در این زمینه همچنین حرکت‌های ارزشمند برای معرفی اسلام ناب محمدی(ص) در سفارتخانه‌ها احساس می‌شود.
وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا با استفاده از ابزار روز، صدای اسلام و اهل بیت(ع) و ندای امام حسین(ع) را به همه دنیا برسانیم و جوانان غافل دنیا را آگاه و سفارش امام راحل در مورد نشر انقلاب را نیز محقق کنیم.
از ۳۰ استان و ۷ کشور؛
۱۱ هزار نفر در مسابقه بین‌المللی کتابخوانی «هفت شهر عشق» شرکت کردند
مدیر موسسه امامت از شرکت ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر از ۳۰ استان و هفت کشور در مسابقه بین المللی کتابخوانی هفت شهر عشق خبر داد.
حجت الاسلام حسینی در مراسم اختتامیه مسابقه بین المللی هفت شهر عشق که در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: مسابقه بین المللی کتابخوانی از محتوای کتاب «هفت شهر عشق» به همت موسسه امامت و با همکاری تمام دستگاه‌ها و نهادهای استان یزد برگزار شد.
وی بیان کرد: در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب، مبنی بر بالا بردن سرانه مطالعه مردم و ارتباط مردم با کتاب، این مسابقه از ماه مبارک رمضان آغاز شد و کتاب هفت شهر عشق با موضوع واقعه عاشورا در قالب رمان و داستان برای این مسابقه انتخاب شد.
حسینی با اشاره به استقبال بسیار خوب و بی‌نظیر مردم از این مسابقه عنوان کرد: ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر از ۳۰ استان کشور و هفت کشور خارجی فارسی زبان در این مسابقه شرکت کردند.
مدیر موسسه امامت از همکاری و همراهی همه ارگان‌ها به ویژه حوزه علمیه، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، بسیج طلاب، آستان مقدس امامزاده جعفر(ع)، سپاه الغدیر استان و …. در اجرای این مسابقه خبر داد و گفت: همه دستگاه‌ها، ارتقا سرانه مطالعه مردم را در قالب این طرح پیگیری کردند.
وی از شرکت گروه های سنی مختلف از نوجوان ۱۱ ساله تا استاد دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: اقشار مختلف از دانشجویان و دانش آموزان و اساتید دانشگاه، زندانیان، افراد زیر پوشش کمیته امداد و … در این مسابقه شرکت کردند.
حسینی اظهار امیدواری کرد: با همکاری نهادها و مدیران استان یزد به ویژه امام جمعه و حوزه علمیه، این برنامه ها تداوم پیدا کند.
گفتنی است؛ در این مراسم از شش تن از مدیران فعال در این طرح از جمله حجت الاسلام شمس مدیر حوزه های علمیه استان یزد، حجت الاسلام زارع زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد، عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، برجیان مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده جعفر و محسن ابوترابی عضو شورای شهر یزد، تقدیر شد.
همچنین با اجرای مراسم قرعه کشی، از پنج نفر از برندگان این مسابقه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، مسئولان و ائمه جمعه شهرستانهای استان یزد تقدیر شد.