نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه مسئولان توجه بیشتری به تقویت مباحث فرهنگی داشته باشند، گفت: دانشگاه ها به گونه ای فعالیت کنند که خروجی آنها بیکار نباشد

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه مسئولان توجه بیشتری به تقویت مباحث فرهنگی داشته باشند، گفت: دانشگاه ها به گونه ای فعالیت کنند که خروجی آنها بیکار نباشد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار استاندار و معاونین وی، اظهار داشت: در ارتباط با مسائل فرهنگی استان باید دقت و برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دشمن به هر حال مبارزه با فرهنگ اسلامی ایرانی را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده و برای این منظور با هزینه های بسیار زیاد، اقدام به ایجاد رسانه های مختلف کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: گاهی اوقات هم در داخل کشور و یزد افرادی فریب خورده و یا اینکه از روی غرض دنبال روی دشمن در این حرکت های ضد فرهنگی می شوند.

ناصری یزدی ادامه داد: روحیه خدایی و انقلابی که به وسیله حضرت امام خمینی(ره) و شهدا در ایران به وجود آمد و احیا شد، متاسفانه این روزها به شدت مورد هجمه دشمن قرار دارد و ما باید تلاش کنیم که جلوی تاثیرگذاری تهاجم دشمن را بگیریم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه مجاهدت و ایثار کادر درمان ایران در ایام شیوع کرونا ناشی از همین فرهنگ و روحیه انقلابی و خدایی است خاطرنشان کرد: در تمام دنیا دیدیم که کادر درمان از کرونا فرار کرده و حاضر نبودند به بیماران خدمت کنند ولی در ایران پرستاران و پزشکان ساعت های بیشتری سر کار می ماندند تا بتوانند به مردم خدمت کنند.

وی افزود: این افتخارماست که پیرو ائمه و معصومینی هستیم که هیچ کسی نمی تواند ایرادی از روی منطق به سیره آنها بگیرد و تنها دشمنان با ادعاهای کاملا باطل به دشمنی با آن بزرگواران و مکتب آنها می کنند؛ حفاظت از این مکتب هم وظیفه همه ماست و باید برای آن تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیستم آموزشی در ایران کاملا سطحی نگری است گفت: متاسفانه الان خروجی دانشگاه های ما به بیکاری جوانان منجر می شود در حالی که فارغ التحصیل دانشگاه ها باید به محض ورود به جامعه به عنوان کارآفرین فعالیت کرده و افراد دیگری را مشغول به فعالیت کنند.

ناصری یزدی با بیان اینکه رفع این سطحی نگری به وسیله تدین، تفکر و تعقل در سیستم آموزشی ایران امکان پذیر است خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از دلایلی که امروز صنایع ما با مشکل مواجه هستند، عدم وجود نوآوری و خلاقیت در فعالیت ها و اعتماد نداشتن به نیروهای داخلی و تکیه به خارج از کشور برای تامین نیازهای کشور است.


استاندار یزد:

برخی شهرستان های یزد با کمبود نیروی کار روبرو هستند


استاندار یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایجاد اشتغال و توسعه در شهرستان های یزد گفت: برخی شهرستان های یزد با کمبود نیروی کار روبرو هستند.

محمدعلی طالبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ، با اشاره به اینکه اقدامات ارزشمندی در حوزه زیربنایی آب یزد انجام شده اظهار داشت: در طول یک و نیم سال گذشته، تکلیف دو تخصیص آب برای استان یزد مشخص شد.

وی تصریح کرد: یک مورد تخصیص آب از دریای عمان به میزان ۲۵۰ میلیون متر مکعب است که مطالعات آن شروع شده و تا یکی دو ماه آینده به پایان می رسد و فراخوان جذب سرمایه گذار در این حوزه منتشر و با افرادی که مدعی انتقال آن هستند صحبت هایی صورت گرفته است.

استاندار یزد تصریح کرد: دومین اقدام هم بحث خط دوم انتقال آب به یزد است که به حمدالله اقدامات خوبی صورت گرفته و با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) هم در این رابطه نشست ها و بازدیدهای خوبی داشتیم و به نتایج ارزنده ای هم دست پیدا کردیم.

طالبی افزود: خط خلیج فارس هم که ۲۰ میلیون متر مکعب آب را به استان یزد منتقل می کند امسال به بهره برداری می رسد و این میزان آب در استان یزد به مصرف می رسد.

وی ادامه داد: بنا داریم مازاد مصرف تخصیص داده شده شرکت انتقال دهنده را به صنعت ببریم و بخشی از آب آشامیدنی که در صنعت مصرف می شود و را آزاد کنیم.

استاندار یزد به افزایش ظرفیت خط انتقال آب به یزد خبر داد و گفت: ظرفیت این خط به ۷۰ میلیون متر مکعب افزایش پیدا کرده و بالاترین میزان انتقال آب از زمان افتتاح خط اول تا الان را به یزد منتقل می کنیم.

طالبی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه ایجاد اشتغال در یزد شده افزود: در چند جلسه ای که با فرمانداران در ارتباط با پالایش بحث بیکاری و اشتغال داشتیم، چند شهرستان یزد اعلام کردند که الان با کمبود نیروی کار مواجه هستیم و برخی از واحدها به دلیل عدم امکان تامین نیروی کار، مجبور به جذب نیرو از خارج استان هستند.