مستند «ذوالشهادتین» ویژه بزرگداشت چهلمین روز رحلت آیت الله مصباح یزدی به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد رونمایی شد. آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در مراسم رونمایی از این مستند ضمن قدردانی از تلاش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد برای ساخت مستندی با محوریت علامه مصباح یزدی به عنوان یکی از بزرگان انقلاب اظهار داشت: علامه مصباح یزدی یکی از افراد تاثیرگذار در انقلاب بود و نسل جوان باید با خدمات و اندیشه‌های وی آشنا شوند

وی اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی و تولید محتوای مناسب بتوانیم در اجرا و انتقال مرام و منش افراد تاثیرگذار انقلاب اسلامی به درستی عمل کنیم.

ناصری همچنین خواستار تلاش برای انتقال اندیشه‌ها و سیره علامه مصباح یزدی به نسل جوان به ویژه در حوزه‌های علمیه شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: با همکاری و هم‌افزایی اوقاف و امور خیریه، کانون فرهنگی مساجد، بسیج مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی در قالب کمیته رسیدگی به امور مساجد پررنگ‌تر عمل شده و اقدامات مشترک خوبی در حال انجام است.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی افزود: در همین راستا در ایام شهادت سردار سلیمانی، برنامه ۴۰ شب ۴۰ مسجد در یزد اجرا شد و این برنامه مقدمه‌ای برای برگزاری مراسم دیگری در ایام اربعین درگذشت عمار انقلاب شد و برنامه ۴۰ مسجد، ۴۰ مراسم به اجرا درآمد.

وی عنوان کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا انجام شد، ساخت مستند ذوالشهادتین به همت روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی بود که این مستند در اربعین رحلت علامه مصباح یزدی، در اختیار مجموعه های مختلف فرهنگی و مساجد قرار خواهد گرفت.

نجیمی تاکید کرد: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی، پررنگتر شدن فعالیت‌ها در فضای مجازی و ساخت محتواهای هنری است و این مهم در کنار اموری که در گذشته انجام می‌شد، با قدرت بیشتری دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه ادبیات مخاطبان امروز تغییر کرده است، افزود: امیدواریم بتوانیم مباحث دینی را در قالب هنر و در فضای مجازی در اختیار مخاطبان امروز جامعه قرار دهیم و شاهد اثرگذاری این محتواها باشیم.