نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه نیروی انسانی در هر جامعه ای مهمترین سرمایه به حساب می آید گفت: کاهش جمعیت در ایران توطئه خطرناکی است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با معاون هلال احمر کشور با اشاره به اینکه هلال احمر اقدامات بسیار خوبی در طول سال های گذشته انجام داده اظهار داشت: هلال احمر فرصت بسیار خوبی در جذب و تربیت نیروها به ویژه جوانان دارد.
وی تصریح کرد: افرادی که به سمت حضور در فعالیت های امدادی هلال احمر هستند، رگ و ریشه خدمت و رفع مشکلات مردم در وجودشان هست که خود را موظف به کمک می دانند وگرنه به این سمت و کار سخت نمی روند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این روحیه بهره گرفته از ایثار است و به خوبی می توان از این روحیه خوبی که در بین آنها وجود دارد، استفاده کرد و در تربیت دینی آنها هم بهره گرفت.
ناصری یزدی با بیان اینکه همه ما فطرت خدایی داریم و به هر حال خواه ناخواه همه جذب پروردگاریم خاطرنشان کرد: افرادی که برای حضور در هلال احمر داوطلب می شوند به خوبی نشان می دهند که آمادگی شکوفا شدن این فطرت دینی و الهی خود را دارند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن به دنبال دور کردن جوانان از ارزش های دینی و اسلامی است گفت: ما باید با برنامه های دقیق و منظم زمینه ای فراهم کنیم که بتوانیم این فرهنگ را تقویت کنیم.
وی امید به خدا را مهمترین شاخصه برای پیشرفت و خودکفایی دانست و گفت: در عرصه هلال احمر باید این موضوع به صورت بسیار خاص مد نظر باشد که همه کارها را با امید و توکل به خدا انجام دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به ظرفیت های بسیار گسترده ای که ایران در حوزه های مختلف نیروی انسانی دارد اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ایران اعتقاد به این ظرفیت ها آنچنان که باید و شاید نیست و به همین دلیل هم وابستگی به خارج از کشور به صورت گسترده دیده می شود.
ناصری یزدی هلال احمر را یکی از نمونه های اعتماد به نیروها و ظرفیت های داخلی دانست و گفت: بهره مندی هلال احمر از این ظرفیت گسترده سبب شده که در فعالیت های خود به خوبی موفق شود.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: دشمن هم با توجه به اینکه به خوبی متوجه شده ظرفیت نیروی انسانی در ایران چه اهمیتی دارد و برای همین توطئه های مختلفی در این زمینه طرح ریزی کرده که یکی از مهمترین این توطئه ها کاهش جمعیت است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه جمعیت مسئولان باید در ارتباط با فرزندآوری و کثرت جمعیت طرح های مختلفی داشته باشد و از همین الان اقدامات لازم در حوزه پیشگیری از یک فاجعه بزرگ را انجام دهند.

هلال احمر در حال تامین واکسن آنفلوآنزا مورد نیاز کشور است / ورود حجم قابل توجهی واکسن آنفلوآنزا تا یک ماه آینده /

معاونت پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه هلال احمر در حال تامین واکسن آنفلوآنزا مورد نیاز کشور است، از ورود حجم قابل توجهی واکسن آنفلوآنزا تا یک ماه آینده خبر داد.
شریفی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های استان یزد بهره مندی از نیروی انسانی توانمند و نخبه است اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان یزد هم از این ظرفیت به خوبی بهره مند شده است.
وی تصریح کرد: هلال احمر یزد یکی از بهترین استان های کشور به حساب می آید که می تواند علاوه بر استان، برخی استان های همجوار و جنوب کشور را هم از خدمات خود بهره مند کند.
معاونت پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر کشورتصریح کرد: در دوره جدید مدیریت این نهاد در استان یزد، همدلی ها بسیار خوب شده و همین موضوع سبب شده که بسیاری از اقدامات با سرعت بهتر و بیشتری انجام شود.
شریفی به شیوع کرونا در دنیا و ایران اشاره کرد و گفت: پس از شیوع کرونا، بحث تامین دارو، تجهیزات و ابزار کمک به بیماران به صورت جدی مطرح بود و هلال احمر در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کرد.
وی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از مواد ضدعفونی کننده، دستکش، ماسک و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها را هلال احمر در این مدت از طرف خیرین و کمک های هلال احمر تامین کرده و به وزارت بهداشت و سایر سازمان های ذیربط تحویل داد.
معاونت پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر کشورگفت: الان هم با تمام توان هلال احمر در حال واردات واکسن های آنفلوآنزا است و انشاالله تا یک ماه آینده حجم بسیار زیادی از این واکسن ها به بازار کشور وارد می شود.
شریفی ادامه داد: استان یزد در طرح نذرآب به خوبی ورود پیدا کرد و به خانواده های نیازمندی که در نقاط مختلف بودند کمک کرد تا در این ایام بتوانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد:
اعزام نیروهای داوطلبی هلال احمر یزد به نهبندان؛ طرح نذرآب ۳ هلال احمر یزد در خراسان جنوبی اجرا شد /

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اعزام نیروهای داوطلبی هلال احمر یزد به نهبندان، گفت: طرح نذرآب ۳ هلال احمر یزد در خراسان جنوبی اجرا شد.
محسن حرازی زاده یزدی با اشاره به اجرای طرح نذرآب توسط هلال احمر در استان یزد اظهار داشت: در این طرح استان یزد در کشور توانست موفقیت های بسیاری به دست آورد.
وی ادامه داد: طرح نذرآب از سال ۹۷ در کشور شروع به کار کرد و در ابتدا بیشتر در حوزه آبرسانی به وسیله تانکرها شروع کرد ولی با توجه به ظرفیت های گسترده هلال احمر در استان یزد، در تامین و توزیع بسته های معیشتی و بحث درمان هم به صورت ویژه وارد شدیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه امسال طرح نذرآب ۳ اجرا شد گفت: سال ۹۷ در سیستان و بلوچستان طرح نذرآب ۱ یزد اجرا شد و سال گذشته هم دومین دوره این طرح در منطقه هرمزگان و بندر خمیر خدمات درمانی و دیگر طرح ها اجرا شد.
حرازی زاده یزدی افزود: با توجه به بازخورد مناسبی که مناطق محروم کشور در دو طرح گذشته داشت، امسال هم طرح نذرآب اجرا شد و تیم های امدادی یزد به نهبندان استان خراسان جنوبی اعزام شد و ۲۰ نفر از نیروهای امدادی داوطلبی یزد در حوزه های تخصصی درمانی به فعالیت و خدمت پرداختند.
وی با بیان اینکه در این منطقه به صورت ویژه بحث آب شرب با مشکل مواجه بود گفت: در این زمان با سپاه الغدیر استان یزد هم هماهنگی لازم صورت گرفت که در زمینه احیای قنات های آنها تلاش کند و در حوزه سازندگی هم به این منطقه کمک رسانی شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا اقدامات بسیار خوبی از سوی هلال احمر صورت گرفت و مشارکت در تامین بسته های معیشتی و بهداشتی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت.
وی ادامه داد: در این زمینه مشارکت خیرین و عموم مردم بسیار خوب بود و خوشبختانه با همکاری نهادهای مختلف هلال احمر توانست اتفاقات بسیار خوبی را رقم بزند و جلوی وقوع بسیاری از مشکلات را بگیرد.
حرازی زاده یزدی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی اعزام نیروهای امدادی برای کمک به حوادث در کوه های یزد اشاره کرد و گفت: در تمام این حوادث سعی شد در سریع ترین زمان ممکن بیشترین خدمات ارائه شود.